Wpis z mikrobloga

#prawokonsumenckie #prawo #januszebiznesu #allegro

Hejo Mirki.
potrzebuję małej pomocy, nie wiem co zrobic w tej sytuacji. niecałe 2 lata temu kupiłam phmetr do akwarium. 10.4.2016. Podlega jeszcze gwarancji przez miesiąc. Na poczatku dzialal bez zarzutu, niestety po 3 miesiacach nieużywania (wymiana baterii byla) przestał działać i cos zaczelo sie "przesypywac" w środku. Brzmi jak piasek. Reklamacje napisalam 24.02.2018. Ustawowe 14 dni na odpowiedź minęło.
Ich strona od tych conajmniej 14 dni nie dziala. Miarpol.pl
Ale udalo mi sie znaleźć ich profil na allegro.. Email ten sam, aktywne logowania, wciąż prowadzą działalność.
Co z tym zrobić? Nie jestem jakos specjalnie konfliktowa ale mam jesli przysluguje mi prawo wymiany wadliwego towaru i ktos mnie zlewa cieplym moczem, to tak mocno srednio mi sie to podoba.. Z tego co wyczytałam w internecie nie jest to pierwsza taka sytuacja.

Pozdrawiam
Pobierz Watercolours - #prawokonsumenckie #prawo #januszebiznesu #allegro

Hejo Mirki. 
potrz...
źródło: comment_hyUY6DqMZ7EqI0pdixHc68idhy5wB6TD.jpg
  • 8
@Watercolours: na elektrodach robia sie kryształki czegoś tam, pewnie one lataja w środku - normalna sprawa. Poza tym elektrody przetrzymuje sie w specjalnym plynie. No i na końcu - pH-metr kalibruje sie co pewien czas.
@cotosietutajstanelo:
Skoro sie popsul przed koncem gwarancji to z jakiego powodu mam niby z niej nie skorzystac? Byl kalibrowany za pomoca dolaczonych płynów 4.71pH i iles tam jeszcze. Zreszta nie jest to az tak istotne bo rozregulowany phmetr przeklamuje wynik o kilka pkt, a nie pokazuje losowe liczby od 0 do 14.