Wpis z mikrobloga

@Cinos: @zdebel: Co za debile, pewnie mówicie sobie, że jeździcie szybko ale ostrożnie? Mam #!$%@?ć po wioskach 80 km/h i liczyć, że nikt nie wyskoczy na drogę?
Przepisy są od tego aby ich przestrzegać. Jakoś na zachodzie, każdy jeździ przepisowo i nikt nie tamuje ruchu.
W Polsce jak w lesie, trzeba #!$%@?ć 140 km/h między wioskami, bo janusz w pasacie albo jakiś seba w obsranych BMW musi jechać szybko.
@ErikSkurveson: nikt nie każe #!$%@?ć, tylko jechać równo z innymi, a nie celowo blokowac i sie jeszcze CIESZYĆ jak widzisz jak za Tobą sie dzieja dziwne manerwy bo jedziesz jak ofiara

90 na liczniku czyli ~84 w rzeczywistosci, a TIR pewnie jedzie równo 90 albo 91 i juz roznica 6-7
potem Cie wyprzedza taki tir z predkoscia żółwia

ciezko jechać 105 albo 110 jak jest 90 ?
i co liczysz ze
@ErikSkurveson:

Ja z kolei lubię czasem pokazać fanom klekotów, że źle wybrali. Zapuszczona Alfa (nie, że zniszczona, po prostu brudna, bo przy tej pogodzie ciężko o czyste auto - zresztą rzadko i tak myje samochody :) ), na czarnych stalakach. Przede mną jakiś ropniak. 1.9 TDI, 2.0 TDI, CDI, HDI, czy kij wie jaki inny ropociąg, zabieram się do wyprzedania, a tymczasem Pan Janusz widząc w lusterku, że coś go wyprzedza
bo jedziesz jak ofiara


@Cinos: Czyli przestrzeganie innych przepisów, np. zatrzymywanie się na czerwonym świetle to też bycie ofiarą, tak?

ciezko jechać 105 albo 110 jak jest 90 ?


@Cinos: Czemu od razu nie 150? Skoro przekraczamy, to po co zachowywać się jak "ofiara" i jechać tylko 110, a nie 150? Przecież to żadna różnica, i tak ofiara nie przeżyje wypadku, nie?

@ms93: przeciez napisałem znak daje 90, licznikowe 90 to jest w wiekszosci mniej niz w rzeczywistosci i juz TIRy zaczynaja sie kolejkowac, tworzyc niepotrzebne zatory i kolumny na drodze utrudniajace wyprzedzanie.

ale jadac 105 nie dostaniesz mandatu, bo w rzeczywistosci bedziesz jechal moze faktycznie 93-97 czego żaden Policjant sadze nawet nie zatrzyma, a ruch będzie płynniejszy i bezpieczniejszy przez brak wlasnie takich głupich manewrów wyprzedzania

jesli nie potrafisz sie dostosowac do
ruch będzie płynniejszy i bezpieczniejszy przez brak wlasnie takich głupich manewrów wyprzedzania


@Cinos: Ja mam łamać przepisy, bo jacyś idioci nie mogą się do nich dostosować? Chyba coś ci się pomyliło, to działa w drugą stronę.

jesli nie potrafisz sie dostosowac do warunków na drodze, tylko trzymasz sie kurczowo przepisów w ogóle nie myślac to tak - jestes drogową ofiarą


@Cinos: Dostosowuje się do warunków: jeśli są dobre - jadę
@ms93: odpal sobie statystyki policyjne ile jest wypadków poprzez "nieprawidłowe wyprzedzanie"
winny jest ten co oczywiście wyprzedzał, ale drugi troll, jechał celowo wolno i sie cieszył, ze się za nim kotłują
ile byłoby wypadków mniej jakby Ci jechali odrobine szybciej i nie trollowali na drodze?

czasem trzeba myśleć za innych na drodze, zamiast trzymac sie kurczowo przepisów