Wpis z mikrobloga

Koledzy, mam problem z #gitara Niestety, ale pojawiło się pęknięcie, mam wrażenie że całkiem niedawno się odrobinę powiększyło, wcześniej nie było aż takiego otworu. Mam zamiar zmienić struny bo już są w opłakanym stanie i jedna mi kilka dni temu strzeliła. Trochę boję się o to, że przy ściąganiu strun i zakładaniu nowych naprężenia działające na gitarę powiększą pęknięcie lub gitara się całkiem złoży. Panikuję, czy może mam rację? Gitara ma już prawie 50 lat więc swoje przeszła, ale oprócz tego pęknięcia jest w niemal idealnym stanie. Czy radzicie coś oprócz udania się do lutnika? Jakieś domowe sposoby na wypełnienie tego otworu? Klej epoksydowy? Nie wiem czy ten otwór nie jest za mały żeby coś tam wcisnąć i żeby to jakoś sensownie trzymało, raczej delikatne wypełnienie z wierzchu. Nie ruszać tego i zakładać nowe struny? Wołam @ovation bo kojarzę z ostatniego AMA. Kolego, Co robicz?
kozieboby - Koledzy, mam problem z #gitara Niestety, ale pojawiło się pęknięcie, mam ...

źródło: comment_MZfozlR34UUVTLYBdrlFDcR53uPmkbRJ.jpg

Pobierz
  • 12
@ovation: Nie wiem czy była klejona, tak jak piszę, jest w moim posiadaniu od kilku miesięcy. Z tego co widać - co zobaczyłem dopiero w powiększeniu na zdjęciu - chyba była wczesniej pęknięta niemal w tym samym miejscu i jest to czymś wypełnione, tak mi sie wydaje. Ruszając gryfem przy założonych 5 strunach - prawie nic się nie zmienia - jest stabilna i ciężko o większe rozwarcie lub zamknięcie tego pęknięcia
@leniuchowanie
@ovation
Czyli co, mówisz że to dobrej klasy gitara i szkoda ją tak traktować? Ja nawet nie wiem ile może być warta. Brzmi całkiem w porządku, nawet na starych strunach. Lutnika w moich okolicach ciężko chyba znaleźć, ale jeśli trzeba to się postaram.
@kozieboby lutnik to najlepszy wybór... TY możesz co najwyżej swoją pracą utrudnic robotę lutnikowi... Jeśli nie ma możliwości zaaplikowac kleju i użyć ściska... To lepiej oddaj gitarę komuś kto się tym zajmie, bo do tego przyda się parę narzędzi, których na pewno nie masz :) ...