Wpis z mikrobloga

Prognoza temperatury na "za tydzień". Proszę, nie zabijcie mnie za te wiadomości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nagrałem nowy, miniodcinek "Motyla i Globusa" ale nie sądziłem, że wywołam nim powró zimy na początek wiosny.

Za poradą niektórych załozyłem mirkolistę sympatyków mojego kanału - #motyliglobus . Więc wołam, bo film o tym czym jest szron, szadz i okiść właśnie na wykopie: https://www.wykop.pl/link/4208637/co-to-jest-szron-szadz-i-okisc-motyl-i-globus-9-5/
Pobierz Pannoramix - Prognoza temperatury na "za tydzień". Proszę, nie zabijcie mnie za te wi...
źródło: comment_CGv5tOPrSDzEjO2shRu6g7NuBKaNS59i.jpg
  • 16
Wołam zainteresowanych (34) z listy Motyl i Globus, kanał geograficzny
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @Pannoramix @Kangel @czuly_pstrong @Klopsztanga @NajwyzszaFormaSztuki @Fidelis @Nedkely @sheilacooper @Leta @QBA__ @moon_bluebird @Ragnarokk @nightstalk3r @orkako @sciana @Andradite @uzamkniete @vlah @Cyfranek @czarnobiaua @Apollo1993 @bamoos @inozytol @Fevx @czteroch @gryw @Hamalesn @dsn1 @dwa_szopy @allthethings @Awkward_Tit @pietrek16 @AvantaR @Freakz
@Pannoramix: Z tym "wielki mróz będzie na pewno" to byłbym bardziej ostrożny. Dla tego samego miejsca modele ECMWF i GFS mają rozbieżność 20°C (-25°C vs -5°C). Z tego co się orientuję, to Windy.com samo nie tworzy tej prognozy tylko zbiera dane z modeli i je przedstawia w ładny sposób. Choć po 5min googlowania wynika, że model europejski ma przewagę nad GFS, to NA PEWNO nie
Pobierz v.....h - @Pannoramix: Z tym "wielki mróz będzie na pewno" to byłbym bardziej ostrożn...
źródło: comment_Twqyc5lcfE22tDDR8Z3KjowzJGAFhuXN.jpg
@vlah: ok rozumiem Twoje wątpliwości. Masz rację. Zgadzam się, że nie można stwierdzić z 100% pewnością, że będzie tak gigantyczny mróz. Ale pewien kierunek, który nam te modele wskazują decyduje, że prawie ze 100% pewnością można stwierdzić, że będzie w tych dniach powrót mroźnej zimy.
@Pannoramix: Już teraz, po 19 godzinach od mojego posta, widać, że ta strefa największego mrozu zniknęła (a w zasadzie przesunęła się na poniedziałek wg tego modelu europejskiego (a zwróć uwagę co tam się dzieje z godziny 10:00 na 11:00). We wtorek rozjazd pomiędzy modelami już jest mniejszy. Do tego zauważ, że to są temperatury z piątej rano. Czyli statystycznie najchłodniejszego momentu w ciągu doby, bo przed wschodem słońca. Oba modele dla
Pobierz v.....h - @Pannoramix: Już teraz, po 19 godzinach od mojego posta, widać, że ta stref...
źródło: comment_rPUfLszgY6XUMXuocG7SpiRMsgPGJZqm.jpg