Wpis z mikrobloga

Padł mi wentylator chłodzący CPU. Z oznaczenia wynika, że to Scythe SY1225SL12HPVC (pic rel). Nie mogę znaleźć tego produktu w necie. Dostanę gdzieś to jeszcze? Są jakieś zamienniki? Procek mi się grzeje, że nawet nie jestem w stanie zdjęć w LR wyeksportować, bo się komp restartuje. Będę wdzięczny za pomoc, bo nawet nie wiem czego szukać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pomocy #komputery #pcmasterrace #pc #pytanie #pytaniedoeksperta #sprzetkomputerowy
szczemat - Padł mi wentylator chłodzący CPU. Z oznaczenia wynika, że to Scythe SY1225...

źródło: comment_PRPBgMIjvq5WzR7qxlnMFjVJcIQ024AA.jpg

Pobierz
  • 19
@Shqip: dokładnie 120mm
@Christophy: 120mm. On ma takie specjalne zaczepy w postaci drucików i boję się, że jak kupię coś innego, to nie będę miał jak zaczepić.
@SanFable: No właśnie chyba też mam model Ninja 3 i zorientowałem się, że coś jest nie tak, gdy zaczął mi się komp resetować. Czyli najważniejsze to zwrócić uwagę na rozmiar (120mm) oraz podłączenie (4 piny). A co z manualną regulacją (posiadam taką
@Shqip: Cena nie gra roli, chodzi o to, aby to działało w miarę sensownie (chcę coś o rozsądnym stosunku ceny do jakości). Komputer tymczasowo stoi w sypialni i jak przeglądam Mirko w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°) zmniejszam ilość obrotów, aby było ciszej.
@SanFable: Nie wiem, nie znam się. Komputer już ma swoje lata i w tamtym czasie był to topowy model z i7 na pokładzie. Do dzisiaj mogę na nim grać w Wieśka i np. GTA5 ;-). Wywala mi przy eksporcie zdjęć, bo temp skacze do 100 st. Od tych kilku lat (~6) nic w nim nie robiłem. Ostatnio tylko dokupiłem SSD i śmiga.
@szczemat: no zamontować masz tak jak był, tymi drucikami. Dlatego w takim be quiecie masz różne narożniki do dopasowania ;). Koniecznie wymień też pastę, jeśli tego nie robiłeś. Regulację obrotów olej, wepnij bezpośrednio w CPU_Fan na płycie, sprawdź czy w BIOSie jest włączony smart fan control (albo coś w tym stylu), żeby sobie sam regulował obroty wentylatora (PWM w nazwie to właśnie typ sterowania wentylatorem, ten czwarty kabelek).
OdczuwamDysonans - @szczemat: no zamontować masz tak jak był, tymi drucikami. Dlatego...

źródło: comment_2Ok1a2pMlwiuub6IorXJ1i0nffpA0iU2.jpg

Pobierz
@szczemat: osobiście nie montowałem, ale myślę, że spokojnie zaczepisz o te uszka udające normalny wentylator. Swoje kosztuje, ale w sumie na procesor myślę, że może być warto wsadzić coś lepszego, szczególnie że to chłodzenie wygląda nieźle :)
Tak, pasta, czyszczenie i będzie git. Co najwyżej będziesz musiał przestawić w BIOSie tak, jak mówiłem, jeśli kiedyś było przy tym grzebane (ktoś mógł wyłączyć regulację ze względu na ten potencjometr, ale nie wiem).
Odczuwam_Dysonans - @szczemat: osobiście nie montowałem, ale myślę, że spokojnie zacz...

źródło: comment_CM687yO9ieYNrojINqVCOicEdawQS5Yi.jpg

Pobierz
@szczemat: myślę, że tak, jakby to był po prostu wentyl do obudowy, który ma tylko ruszyć powietrzem, to śmiało można by wsadzać jakiegoś Arctica, czy nawet SilentiumpPC Sigma Pro, ale że to na procek, to ja bym dopłacił do większego przepływu, no i większych obrotów w razie czego ;) także Silent Wings wydaje się spoko.