Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (11)

Mirki, mój szef zaproponował kolejny genialny autorski pomysł. Mianowicie - odpowiedzialność zbiorową.
    W biurze pracuje 8 osób.
    Dwie osoby zajmują się zamówieniami, jest dwóch informatyków, jeden logistyk, osoba od reklamacji, kierownik i osoba, która zajmuje się tam prostymi rzeczami.
    Każdy z nich ma premię do ustalonej pensji w wysokości 500 zł. Jeśli ktoś coś spieprzy w ciągu miesiąca, to ma jakąś kwotę odciąganą z tej premii, zatem pula tej premii wynosi 500 zł x 8 osób = 4000 zł.
    Mój szef postanowił, że jeśli jakaś osoba coś spieprzy i trzeba będzie dać np. klientowi rekompensatę w wysokości powiedzmy 500 zł, to odejmujemy z puli 500 zł i za miesiąc pracy wszyscy mają mniej premii, w tym wypadku zostaje 3500 zł, dzielimy na 8 osób i z 500 zł zostaje 437 zł na osobę.
    Pytanie moje brzmi - dlaczego ja mam płacić za czyjeś błędy i dlaczego ktoś ma płacić za moje?
    Dotychczas, jak ktoś coś przeskrobał, to miał z pensji pobrany ekwiwalent i tyle i każdy pilnował siebie.
    Tłumaczył to tym, że najwięcej błędów popełniają dwie osoby od zamówień, bo przy tym faktycznie łatwo jest popełnić błąd mimo ciągłej koncentracji, bo przez te dwie osoby przechodzi 1200 zamówień w miesiącu i jest faktycznie kilka etapów na których można popełnić błąd. Ale dlaczego inne osoby mają płacić za błędy tamtych dwóch?
    Jakie rozwiązanie byście zaproponowali?

#pracbaza #korposwiat #pytanie #praca
    pokaż całość

odpowiedzi (27)

Janusz marketingu, który wrzuca ludziom takie karteczki do skrzynek na listy odebrał wczoraj ok. 60 telefonów w sprawie telewizora samsung do oddania za darmo. Dobrze to robię? (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#scam #oszukujo #januszebiznesu #czujedobrzeczlowiek

odpowiedzi (42)