Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jak wszyscy wiemy, w Polsce aborcja jest dopuszczalna jedynie w trzech kwalifikowanych przypadkach zawartych w przepisach, czyli gdy:

  1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu),

  2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej),

  3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży).

  Kobiety protestują dzisiaj przeciwko projektowi usuwającemu z tej wyliczanki punkt 2, czyli projektowi zakazującemu prawa do przerywania ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

  Już nawet abstrahując od kwestii aborcji: mamy ustawę, w niej artykuł z którego kobiety mają 3 PRAWA (nie obowiązki). Grupa fanatyków, popieranych przez znaczną część partii rządzącej, chce zabrać kobietom 1 z tych praw.

  Każdy, kto jest przeciwnikiem #czarnyprotest #czarnypiatek to dla mnie antywolnościowiec i zamordysta.

  #neuropa #4konserwy #aborcja #feminizm
  pokaż całość

  odpowiedzi (49)

 • avatar

  #wojsko #czolgi #armia #bron ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  odpowiedzi (24)

 • avatar

  #rozdajo dla ulańców. Wśród plusujacych wylosuje jedna osobę której wyślę bonifikartę. Ważna do końca maja a ze ja takich śmieci nie jadam już to oddam XD

  odpowiedzi (39)