Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupić sobie drona i chciałbym wydać +- 400 złotych. Najważniejsze, żeby miał kamerę (obojętnie jaką), kontroler i łatwo dostępne części zapasowe (zwłaszcza śmigła, bo tracą mi się jak szalone). Jeśli ma mieć akumulator, to miło by było, jakby dało się go łatwo wymienić. Polecicie coś?
#drony #dron #kiciochpyta
  • 21
@cheft na allegro kup najzwyklejszy do 250 zl (po popularnosci) naucz sie nim latac. Spadnie nie raz itp bo lepsze drony dopiero od 6-7 stow kosztuja bez samej kamerki wiec lepiej dac 250 do nauki a potem sie zobaczy niz 4 stowy
@Adamus56: W sumie to też to rozważałem.

@fulso: Gdzie można znaleźć za około 400 złotych? Z tego, co patrzyłem, to jest to bardziej 500-900 złotych.

@CoZaGamon: Nie ma wbudowanej kamery, a nie chcę kupować specjalnie osobno, bo i tak mi się do niczego nie przyda.
@cheft: masz wyżej świetne propozycje a z takim syfem jak X5UW wyskakujesz. ;-) Za tą symę więcej niż 50zł bym nie dał.

Jedynie nad czym bym się zastanawiał to FPV 5.8GHz ale jeśli Ciebie to nie interesuje to ten mjx b2c/b2w będzie świetny. Jak naprawdę chcesz taką symę to lepiej kup coś z chin za 50-80zł, to będzie praktycznie to samo
@Wu70: A możesz merytorycznie uzasadnić, czemu X5UW to syf? Ma dość pochlebne opinie i chciałbym wiedzieć, czy jest coś, co sprawia, że zasługuję na kiepską opinię.
@cheft: nie żartuj, zajrzyj do specyfikacji tych dwóch dronów. Skoro latałeś kilkoma małymi dronami to wyobraź sobie, że to ten sam mały dron tylko w większej obudowie i to wszystko co ta syma oferuje.
Awaryjne i słabiutkie silniki, kompletny brak mocy, ta kamera "1MP" i "WiFi FPV" to do niczego się nie nadaje.
@cheft To może szukaj używanego Phantoma1. Były wersję z kamerą możesz też poczepic jakąś swoją jeśli masz typu gopro. W miarę niska cena, gorzej z nowymi śmigłami, bateriami. Będziesz wiedział jak lata p3/4 jeśli będziesz chciał coś takiego później.
@Wu70: Ok, to jest solidny argument. Rozważę w takim razie mjx b2c

@DRONIQ: Dość drogo, jak na używane zwłaszcza, jeśli jest problem z częściami. Wolę już gorszą nowość, niż używkę, której jakości nie jestem pewien.