Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mam przyjaciela chorego na depresję - nie myślącego, że ją ma, czy przechodzącego trudny okres, ale po prostu na nią choruje. Żona, dzieci, w sumie stabilne i w miarę dostatnie życie, a to gówno go złapało.

  I tak się dzisiaj po prostu popłakałem, ludzie dziwnie na mnie patrzyli jak szedłem przez miasto i nie mogłem powstrzymać tej guli w gardle, tych łez wielkości kuli bilardowej które nie płynęły po policzkach, kapały. A nie płakałem ze smutku, a najpiękniejszego co mogłem usłyszeć (sorry, ale teraz też mi się trochę ulewa z oczu). Że tylko ze mną o tym rozmawiał, tylko do mnie mógł się zwrócić, że pomagałem mu jakoś ogarnąć całą tą sytuację, leczenie, życie. Dopiero dziś dowiedziałem się, że jak rozmawialiśmy dwa miesiące temu przez telefon o 2 w nocy, to był moment w którym chciał się targnąć na swoje życie, ale z automatu wybrał najpierw mój numer. Ja nic nie wyczułem, po prostu rozmawialiśmy 2 godziny pomimo tego, że mnie w sumie obudził.

  Nikt kurwa nigdy nie dał mi takiego dobrego kopa jak teraz dostałem. Czuję się wręcz onieśmielony tym wszystkim, że dla kogoś w tak trudnym czasie tyle znaczyłem, choć w sumie starałem się tylko być, wysłuchać i pomóc, ale bez wchodzenia z butami. Zdarzyło się tylko na początku, gdy niemal siłą go zapchałem do lekarza, żeby stwierdzić co tu może się dziać, bo jego zwierzenia stawały się niepokojące.

  Prawdziwa przyjaźń to piękna rzecz, szczególnie gdy nagle dowiadujesz się, że znaczysz dla drugiej osoby więcej niż sądziłeś. A to mój najlepszy przyjaciel od dzieciństwa i każda godzina z nim spędzona trwała minutę, nie chciało się odchodzić. Nawet teraz gdy ma problem to jest. Może nieco bardziej wycofany i zamyślony, ale w najgorszym czasie widocznie ta relacja mu coś dawała. Mi zawsze dawała, bo z niej czerpałem energię, bo w swoim mniemaniu zawsze spotykałem się z doskonalszą wersją siebie, z tymi samymi zainteresowaniami, poczuciem humoru, ale w formie bardziej błyskotliwej, inteligentnej i ciekawej. Jak się okazuje działało to w obie strony.

  A ja teraz śmigam, bo po takim wywnętrzeniu się i płaczu dwóch facetów trzeba będzie trochę porąbać jakieś drewno. #oswiadczeniezdupy #przyjaznie #depresja
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)

 • avatar

  Mam w #pracbaza #korposwiat pewne dwie kobiety. Moją szefową, dość wysoko postawioną w strukturach oraz panią ekspert od pewnej dziedziny, która ustala standardy i faktycznie ma wielką wiedzę w swojej dziedzinie, przy czym podlega tylko pod prezesa. Ja jestem pomiędzy nimi. Nie przepadają ze sobą, więc pogodzić interes jednej, drugiej i przede wszystkim swój jest bardzo trudno. Obydwie wypytują mnie dyskretnie, co ta druga o niej gada xD Kilka miesięcy temu wpadłem na genialny pomysł - zacząć kłamać. Jak byłem u jednej lub u drugiej i rozmawialiśmy, to zazwyczaj czuć było niechęć. Zacząłem więc ukradkiem wplątywać:
  - mojej szefowej, że ta nasza ekspert podziwiała ją, że co jak co ale ona to świetnie radzi sobie z ludźmi xD
  - pani ekspert, że moja szefowa czyta dokładnie wszystkie jej materiały wewnętrzne i mówi, że "chciała by mieć taką wiedzę" xD
  I tak dalej. Oczywiście to wszystko bzdety, bo jak na siebie bluzgały za plecami tak bluzgały dalej w tym czasie xD
  Od 2 miesięcy zaobserwowałem pomiędzy nimi jakby ocieplenie. A przynajmniej nie czytam już w poniedziałek rano weekendowych spin mejlowych tych dwóch kobiet, gdzie zawsze jestem do DW. Wszystko przebiega jakoś bezkonfliktowo. Kurwa czy to już jest inżynieria społeczna? Jestem manipulatorem czy dobrym człowiekiem? Swoją drogą mocno #logikarozowychpaskow i tak zwane "intrygi pałacowe" typowe dla korpo
  pokaż całość

  odpowiedzi (11)

 • avatar

  Mirki! Wychodzi na to, że będę ojcem! Trzymajcie kciuki za zdrowie żony i dziecka. Szklaneczka kompotu dla każdego!
  #chwalesie

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (23)