Wpis z mikrobloga

CHCESZ, ŻEBY SOMSIADOWI GUL W GARDLE STANĄŁ? ZOSTAŃ PATRONEM FILOZOFII DLA JANUSZY!

„Filozofia dla januszy” to już kilkadziesiąt solidnych (jak twierdzicie) artykułów o filozofii, sztuce, historii i wszystkim co bliżej lub dalej można wrzucić do worka „nauki humanistyczne”. Wszystkie są za darmo. I będą.

Jednak choć pisanie dla Was to moje największe hobby, to jest to hobby czasochłonne. A że czas to pieniądz, często zadaję sobie pytanie, czy nie lepiej zająć się w to miejsce czymś bardziej dochodowym, np. dodatkową pracą. I nie jest to wcale pytanie retoryczne.

Jednocześnie często otrzymuję od Was – i traktuję to jako największe wyrazy uznania – prośby o założenie profilu w serwisie Patronite, umożliwiającego regularne wspieranie twórców. Wyszedłem tym prośbom naprzeciw.

Co otrzymujecie w zamian?

Dla mnie każde wsparcie to uspokojenie mojego sumienia, że to co robię ma sens i można z tym wiązać pewną przyszłość. Dla Was – pewne moje zobowiązania, z których możecie mnie rozliczać:

Po pierwsze, pojawi się w tym roku, z okazji stulecia niepodległości kilka sylwetek polskich filozofów. Pierwszy być może już w ten weekend, w kolejną niedzielę wolną od handlu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po drugie, przed maturą wrzucę tu kilka wpisów o gościach, którzy mogą się pojawić na egzaminie z polskiego (Mickiewicz i Słowacki, Camus, Dostojewski)
Po trzecie, wrócę do kontynuowania wpisów o wielkich malarzach. Mam nadzieję w końcu wyjaśnić łopatologicznie dysonans między „Picasso wielkim malarzem był” a reakcją „to to?” jaka towarzyszy często laikom, którzy widzą jego obrazy.
I po czwarte wreszcie – dostajecie zdecydowanie większą szansę na regularność wpisów, bo zdecydowanie inna motywacja towarzyszy człowiekowi, gdy w chwilach największego zwątpienia na pytanie „po co to wszystko?” odpowiada choćby tak przyziemne „bo mi za to płacą” niż „no właśnie – po co?”.

PATRONITE:
https://patronite.pl/filozofiadlajanuszy

INNE FORMY WSPARCIA (póki co przelew bankowy, paypal i płatność kartą powinny być niedługo :
http://www.filozofiadlajanuszy.pl/wsparcie/

#filozofiadlajanuszy #patronite
Pobierz
źródło: comment_CE2rwxF82PbrM0EajwCjl86UihUTkz5D.jpg
  • 18
@loginnawykoppl: Zycze powodzenia xD
Nagle z tych 2k zrobi sie 1,5k BO JAK TO ON SMIAL O PIENIADZE PROSIC!!! NA BUDOWIE JAK BY ROBIL TO MOGLBY A TAK KLIKO W KOMPUTRA I ZA CO TO, TO SAMA PRZYJEMNOSC!

A z tych co zostanie to jak 1% da jakies ochlapy to cud bedzie.

Dlatego ja troche moj tag odstawilem bo nie widze mozliwosci monetyzacji. U nas. Niestety.
A z tych co zostanie to jak 1% da jakies ochlapy to cud bedzie.


@loczyn: nie ma reguły zasadniczo, jakiś Youtuber co ma setki tysięcy subów zgarnął 500 zł, a z drugiej strony właśnie czytam o gościu co miał 6,5k subów i zgarnął 4k miesięcznie.

Zależy od różnych rzeczy. U mnie tysiecy raczej nie będzie, bo raz, że nie mam celów związanych stricte z brakiem kasy (np "jak dacie mi 10k
no i pomijam, że wykopki tym wszystkim lumpom spod patostreamy to już pewnie koło miliona łącznie przelały, więc i ja może coś dostanę xD


@loginnawykoppl: No właśnie tu jest ten problem :D
Że za sranie do wiadra są w stanie zapłacić i 100 zł ale za dobry artykuł to 10 groszy nie dadzą.

To podejście już chyba na szczęście przechodzi do przeszłości, a już na pewno nie da się porównać obecnego
@loginnawykoppl: w sumie popieram, w gruncie rzeczy chyba cały zamysł patronite/patreon, jest taki, że rzucisz komuś miesięcznie równowartość małej paczki laysów i jak zrobi tak kilka tysięcy osób to twórca ma na roksy, krokodila i zapiekanki a i na głupoty coś zostanie. Niestety pewnie janusze i seby myślą, że ty chcesz se dom zbudować za ich piniondze i nie dadzą bo ich "nie stać" xD W każdym razie, mam nadzieje, że