•  

  Ciekawostka: Mojemu pradziadkowi udało się uciec (wg. opowieści dziadka-->) ze smoleńska, podobno była to już ostatnia zsyłka ludzi wykształconych (podoficer). Chodzili czwórkami, wspólnie z kolegami podobno domyślali się, że idą na śmierć. Uciekał tylko nocą. Ogólnie to miał szczęście bo trafiał na dobrych mieszkańców, zaopatrzyli go w żywność, natomiast wodę musiał zdobyć sam. Mówili mu do kogo może się udać, a do kogo nie. Gdy wrócił do domu, to rodzina go nie poznała.
  #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia

  Długo się zastanawiałem czy to napisać, ale jednak pamięć przemija, a warto aby ktoś jeszcze o tym wiedział. Planuję, jeszcze popytać dziadka i przy okazji nagrywać co mówi, świetna pamiątka.
  Wiecie jak uciekł?

  pokaż spoiler Podobno zachciało mu się do toalety, poszedł wraz z rosyjskim żołnierzem, który zerkał na formację od której odeszli, w pewnym momencie nie widział nikogo ze swoich to pokazał mu ruchem dłoni, aby uciekał. Więc, jednak po drugiej stronie także byli ludzie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Ale wczoraj wyjebało szambo. Cała rodzina na mnie wkurwiona, kuzyn mi grozi srogim wpierdolem (chuja zrobi, typowy internetowy fajter)

  No ale od początku. Wczoraj mieliśmy rodzinny obiad, wszystko było w porządku aż kuzynka nie zaproponowała mi randki z jej przyjaciółką, bo ona już od dłuższego czasu jest mną zainteresowana itp.

  Odmówiłem, bo jej przyjaciółka nie jest w moim typie, ona jeszcze jest na etapie imprez, chlania i ogólnie zabawy(21 lat) ja zaś mam to już za sobą i wolę spokojniejszy tryb życia(mam 27) poza tym jeśli jest mną zainteresowana, to niech sama działa, a nie przez kogoś jak w gimbazie.

  No i tu się zaczęło, bo kuzynka nie przyjęła mojej odmowy i zaczęła na mnie najeżdżać, że kim ja jestem że wybrzydzam, 27 lat i sam, że ludzie mają w tym wieku rodziny itp(byłem w 5 letnim związku, ale nasze drogi się rozeszły) i w ogóle zaczęły się jakieś wycieczki personalne na mnie, że kim ja w ogóle jestem zawodowo i tak dalej (spawacz, 4400 na rękę, własne mieszkanie, samochód, brak kredytów)

  No i ogólnie chuj mnie strzelił i sam jej wygarnąłem, że skoro ja jestem nikim to kim ona kurwa jest, 26 lat, całe życie bez pracy bo najebała 4 dzieci i piąte w drodze, złapała bogatego chłopa jak była w zawodówce(wtedy urodziła pierwsze) a później kolejne, szkołę rzuciła bo dzieci, do pracy nie bo dzieci, raz poszła do mięsnego to za 2 dni chorobowe bo jej niedobrze, a później do spożywaczaka i też kilka dni bo kontuzja ręki. Oczywiście po chorobowym nie wróciła bo dzieci. do tego okropnie się roztyła, zachowuje się jak największa pani, a tak naprawdę to ona jest nikim i jedyne jej „osiągnięcie” to najebanie bachorów i złapanie Grzegorza(z bogatej rodziny, ale to porządny chłop, który sam z pomocą rodziny rozkręcił swój biznes i mu się udało)

  I w ogóle powiedziałem że ma się ode mnie i mojego życia odpierdolić, bo w przeciwieństwie do niej ja przynajmniej nie pasożytuje na partnerze i rodzicach, tylko sam na wszystko sobie zapracowałem.

  I co? Kurwa inba że ja pierdole, ona się popłakała, rodzina na mnie z pyskiem że jak śmie tak mówić, że ona miała ciężko w młodości bo dziecko, a ja nie mam pojęcia jaka to odpowiedzialność i jaka to ciężka praca wychowanie dziecka w tak młodym wieku. W ogóle jestem okropny, najgorszy, bezczelny, mam się nie pokazywać i w ogóle spierdalać.

  Tylko rodzice i jedna kuzynka byli po mojej stronie(ta kuzynka też z pasożytem ma ostro na pieńku)

  Teraz kuzyn do mnie pisze, że jak mnie spotka to mi tak wpierdoli że nie będę wiedział jak się nazywam, chociaż i tak wiem że chuja zrobi XD

  No i jest jeszcze Grzegorz, który do mnie zadzwonił i powiedział że ostro przesadziłem i powinienem przeprosić. Tylko tyle. Może gdzieś tam w sobie sam przyznał mi racje, bo wiem że w ich małżeństwie od lat się nie układa, a on nie odejdzie bo dzieci.

  Rodzina kurwa, jak na mnie pizda najeżdżała to było OK, jak ja powiedziałem prawdę to zostałem tym najgorszym.
  #rodzina #rozowepaski #wkurw

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  pokaż całość

  odpowiedzi (172)

 • avatar

  Tak samo jak wczoraj z okazji #mundial zrobimy małe #rozdajo. Jeżeli jakis mecz z dzisiejszych trzech zakończy się remisem to losuje z pulsujących DWIE pizzę do 50PLN na #pysznepl lub #pizzaportal. Losowanie tak jak wczoraj o 24. #mecz #pysznepl #rozdajo #pizzaportal #pizza #mundial pokaż całość

  odpowiedzi (10)

 • avatar

  Trzymajcie mnie

  Moja BARDZO MĄDRA współlokatorka odłączyła z prądu lodówkę bo uwaga, lodówka zaczęła nagle głośno pracować co zagłuszało rozmowę przez telefon a ona stała przy właśnie tej lodówce (mając do dyspozycji całe mieszkanie wraz z balkonem). I zapomniała podpiąć ją ponownie. Na szczęście na tylko godzinę.

  :)

  #logikarozowychpaskow #wynajem #wspollokatorzy pokaż całość

  odpowiedzi (22)