Wpis z mikrobloga

@KolegaPatryk:
1. Na pierwszy rzut oka wiele rzeczy wydaje się być sensownych.
2. Rosja nie oddała i może długo nie oddać wraku, bo jest wyśmienitym narzędziem by nim grać. Bez względu czy i jaką rolę pełniła Rosja w samym zdarzeniu.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: Nie rozumiem po co Rosji mogłoby zależeć na graniu zamachem lub tym bardziej samym zamachu.
@ppiasq: To samo co wyżej. Co Rosja miałaby z podgrzewania jakichś sporów w Polsce? Co im z tego?
@lakukaracza_: 3x Co oni by z tego niby mieli? Co ich obchodzi co dzieje się w biednej, nic nie znaczącej Polsce? Jeszcze gdybyśmy mieli jakieś złoża naftowe jak na bliskim wschodzie to rozumiem....
  • Odpowiedz
Nie rozumiem po co Rosji mogłoby zależeć na graniu zamachem lub tym bardziej samym zamachu.


@KolegaPatryk: Dla nich to samograj, perfekcyjna metoda, żeby zamieszać i odwrócić uwagę kiedy będą tego potrzebowali, ich wywiad to nie amatorzy i nie marnują takich okazji. Podobnie można by pytać po co próbują ingerować w wybory na całym świecie od USA po Francję i Niemcy, po co sponsorowali Le Pen, tworzyli fakenewsy w Niemczech itd. itp.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Wolałbym #!$%@?ć sobie rozżarzony nóż nasmarowany trucizną niż zagłosować na PO.
@lakukaracza_: Z tego co kojarze to od Ukrainy chcą kawał ziemi #!$%@?ć. Od nas chyba nie...
@patool: Bo każdy z tych krajów to MOCARSTWO i osłabienie ich może poprawić sytuację Rosji w różnych dziedzinach (handel itp), a osłabienie naszej pozycji czy też wew. konflikty, raczej nie wpłyną w żaden sposób na sytuację Rosji
  • Odpowiedz
Umiesz czytać? To gdzie w mojej wypowiedzi jest cokolwiek o zamachu?


@MiKeyCo:

1. Na pierwszy rzut oka wiele rzeczy wydaje się być sensownych.


To mnie zmyliło. Można odnieść wrażenie że film dla ciebie nie jest sensowny. Jak uraziłem przepraszam.
@KolegaPatryk

Z tego co kojarze to od Ukrainy chcą kawał ziemi #!$%@?ć. Od nas chyba nie...

To tylko pretekst by odizolować Ukrainę od UE.
  • Odpowiedz
Wolałbym #!$%@?ć sobie rozżarzony nóż nasmarowany trucizną niż zagłosować na PO.


@zwora to jest to o czym pisałem w innym wątku o tym filmiku, to jest tylko marnowanie czasu i ten film nikogo nie przekona (oprócz podgrzania już przekonanych)
  • Odpowiedz
Bo każdy z tych krajów to MOCARSTWO i osłabienie ich może poprawić sytuację Rosji w różnych dziedzinach (handel itp), a osłabienie naszej pozycji czy też wew. konflikty, raczej nie wpłyną w żaden sposób na sytuację Rosji

@KolegaPatryk: Przecież z nimi graniczymy, jeśli wojska NATO mają być u nich granic to głównie z naszej przyczyny, im bardziej się kłócimy z Europą tym lepiej, bo ona nie jest w stanie spójnie reagować, a
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Jakieś masz dziwne spojrzenie na ten temat. Jeśli zrobili film dot. katastrofy smoleńskiej który punktuje PiSowskie bzdury ale nikogo nie przekonał do zagłosowania na nich to wg Ciebie powstał niepotrzebnie? Wg mnie wprost przeciwnie. Nie ma dla mnie znaczenia kto go stworzył.
@patool: Ok, to ma sens. Dzięki za pierwszą merytoryczną odpowiedź.
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: W takim razie po co Rosji wpływy w krajach Bałtyckich, na Białorusi, po co angażują się w konflikty na Ukrainie i w Syrii? Przecież to nie są mocarstwa i według twojego toku myślenia nie powinny obchodzić Rosji. Taki wrak to dobre narzędzie do wpływania na politykę sąsiedniego kraju, zawsze może się przydać.
  • Odpowiedz
Jakieś masz dziwne spojrzenie na ten temat. Jeśli zrobili film dot. katastrofy smoleńskiej który punktuje PiSowskie bzdury ale nikogo nie przekonał do zagłosowania na nich to wg Ciebie powstał niepotrzebnie? Wg mnie wprost przeciwnie. Nie ma dla mnie znaczenia kto go stworzył.


@KolegaPatryk: jest niepotrzebny jak popatrzeć na funkcję jaką pełni partia polityczna - zdobycie władzy.
Jeżeli PO zrezygnowała z walki o sukcesy wyborcze i chce pełnić teraz rolę edukacyjną i
  • Odpowiedz