Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Pierwszy raz się spotykam w całym moim życiu by do potocznego użycia jako kultowe weszły teksty z filmu, który jeszcze nie miał premiery XD Czaicie jakie to absurdalne? Polacy są tak wk@#wieni na KK, że jeszcze filmu nie było a "złote a skromne" i "oto tajemnica wiary - złoto i dolary" już jest w slangu internetowym na porządku dziennym.
  #bekazkatoli #kino

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Szanujesz, Plusujesz
  #gotujzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (28)

 • avatar

  #pogoda #polska #lubelskiobserwator #burza #burze

  Fala silnego wiatru nad Polską - relacja na żywo

  Aby sprawy miały swój porządek postanowiłem, że pod tym wpisem będę zamieszczał komunikaty dotyczące rozwoju sytuacji nad Polską ze szczególnym naciskiem na południową część kraju, która jest najbardziej zagrożona od strony bardzo silnych porywów wiatru. Jeśli jeszcze nie jesteś na bieżąco z sytuacją, przejdź pod ten wpis

  W komentarzach będę na bieżąco dodawał komunikaty meteorologiczne wraz z ostrzeżeniami. Polecam otworzyć sobie ten konkretny wpis w nowej karcie i okresowo odświeżać. Być może będę prowadził wpisy do późnych godzin nocnych w związku z dynamiczną pogodą jaka nadciąga nad nasz kraj.

  Na szczególną uwagę zasługuje w tej chwili rozbudowująca się pokaźnych rozmiarów linia szkwału z wbudowanymi superkomórkami burzowymi. Rozciąga się ona od od północno wschodniej Francji, przez Niemcy i sięga po krańce Czech. Na jej czele rejestruje się bardzo silne, a miejscami niszczące porywy wiatru. Nad Niemcami jak dotąd zarejestrowano porywy osiągające 115, 122, 137 i aż 159 km/h! Nas interesuje północna część tej rozległej burzy gdyż istnieje dużo ryzyko, że przejdzie ona nad większością południowej Polski obejmując obszar woj opolskiego, śląskiego i małopolskiego stwarzając wysokie zagrożenie od strony porywów wiatru nawet do 100-105 km/h.

  https://zapodaj.net/images/9ac57e5cab192.png
  pokaż całość

  odpowiedzi (62)