Wpis z mikrobloga

@Kotel_: twarde argumenty masz. jeszcze dorzuć do tego seniorów którzy będą w tym potrafili napisac appę handlujący taki traffic jak wykop w tej technologii bez rozwiązań dla małp jak rozliczany w dolarach hamerykańśki cloud to zobaczymy czy tak 'powinien być przepisany na NodeJS'
@Kotel_: true, i jest ich n razy mniej na rynku niż phpowców? do tego dochodzi biznes który jakoś cieżko akceptuje pomysły typu 'to my za 6 mc wrócimy z przepisana wersją' widziałem większe krajowe biznesy ktore sobie nie moga pozwolic na posprzatanie legacy juz nie mowiac o refaktorze w hrach i calej architektury
@Kotel_: po co jak można wykorzystać to co mają w php i przejść na swoole? który ma notabene większą wydajność niż nodejs, do php również są takie rozwiązania typu nodejs, i działają one o wiele szybciej niż sam nodejs, wystarczy tylko chcieć
@Kotel_: tu masz trochę barziej rozbudowany test niż hello world http://try-catch.pl/2018/01/17/szybki-benchmark-reactphp-vs-swoole-vs-nodejs/

ale oczywiście fanboye jak ty będą pisać swoje że pokaż wydajnośc przy xyz, to ty pokaż wydajność node gdzie jest szybszy od swoole :D bo ja wiem jak wygląda wydajność swoole i że jest szybszy na co masz podtwierdzeń wiele na necie, wystarczy poszukać, chcesz udowodnić w drugą stronę tu udowodnij xd
Swoole ma dokładnie to samo co nodejs tutaj wymienione przez ciebie:

- Non I/O blocking event loop

- events

- idealny do websockets

- skalowalność

- modułowość


tylko że zamiast działać sobie na jsie i jakiś pseudo wirualnych maszynach v8 itp itd, działa sobie natywnie w C dzięki czemu ma właśnie większą wydajność

@Kotel_:
Moim zdaniem Wykop powinien zostać przepisany na NodeJS.


@Kotel_: jest bardzo malo przypadkow, kiedy cos "powinno" zostac przepisane na nowo i mialoby to sens biznesowy. Wykop na pewno nie jest takim przypadkiem. Malo ktory programista sie z tym zgodzi, najlepiej niz innego by nie robili tylko przepisywali wszystko po innych bo kod latwiej sie pisze niz czyta, ale taka prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)