Wpis z mikrobloga

93-letni profesor, bohater AK i opozycjonista w czasach PRL wyszedł z sali podczas przemówienia premiera Morawieckiego. "Nie będzie mnie uczył historii"

Skandal podczas przemówienia premiera podczas obchodów rocznicy Marca'68 na Uniwersytecie Wrocławskim. Były żołnierz AK, 93-letni profesor, który miał dostać podczas tych uroczystości złoty medal "Wrocław z Wdzięczonością" tak oburzył się słowami Mateusza Morawieckiego, że wyszedł z sali nie czekając na dekorację.

Słowa premiera tak go jednak oburzyły, że wyszedł z uczelni. On nie wie, co mówi! Nie będzie mnie uczył historii po nowemu! To skandal - mówił. Rozdał też kilka egzemplarzy przemówienia, które miał wygłosić, a które potraktował, jako list do prezesa PiS. Wzywam w nim pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego do podjęcia inicjatywy odwołania ustaw zaprzeczających cywilizowanym zasadom demokratycznego państwa, spełnienia deklaracji w wyznawaniu wartości chrześcijańskich i do stosowania języka nieuwłaczającego godności żadnego obywatela. W przeciwnym razie historia oceni Pana działalność tak, jak na to zasługuje - stwierdził.


http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/570701,93-letni-profesor-wyszedl-z-sali-podczas-przemowienia-morawieckiego.html

#neuropa #polityka #bekazpisu #patriotyzm
  • 16
@falszywy_prosty_pasek:

Przejdźmy do antypolonizmu, z którym tak bardzo musimy się dziś zmagać. Jak niby przez lata mogliby w Polsce żyć nasi żydowscy współbracia, gdyby było im tu gorzej niż gdziekolwiek na świcie? Tu im było najlepiej! Batory pozwolił im handlować w święta chrześcijańskie, czego nie pozwala nawet obecna władza - dodał. Potem zaczął się chwalić osiągnięciami swojego rządu.


Jest jakieś nagranie z tego? Bo aż trudno mi uwierzyć że można, będąc
Wołam zainteresowanych (185) z list Nie ma żadnej neuropy., Antykomunistyczna!
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @k1fl0w @motorniczy @vrah_ @kyloe @Clear @Kempes @Lukardio @tomyclik @pk347 @JanuszKek @Jade @daj_pan_spokoj @Dziki_wieprz @tony_soprano @falszywy_prosty_pasek @OldFuckinPyroRex @glosnik @sayan @Wykoppeel1230 @miki4ever @chanelzeg @Ofacet @FireDash @Xianist @rebel101 @GordonLameman @baletny @BarekMelka @dlugi_ @syn_admina @PabloFBK @SM89 @GilbertEatingGrape @Ultimator @Sim0n97 @Wotto @Clefairy @
@omnibus_semper: prawdopodobnie minie jeszcze wiele lat, przynajmniej kilka; ale co z tym może zrobić szary obywatel? sam - nic; dlatego trzeba się po prostu troszczyć o siebie i ułożyć sobie życie w normalnym kraju, a o polskiej polityce zapomnieć. ja mam osobiście po prostu tego dosyć.
@tymeek: Wlasnie takie chowanie glowy i czekanie jest zle i pozwala rzadowi pchac sie dalej w swoich postulatach bo nikt nie prostestuje. Jakby sady nie byly bronione przez ludzi i wiekszosc sedziow honor zawodowy pozwalal na zmiany w sadownictwie juz dawno PiS by przejelo powszechne sadownictwo.

Bo co pis moze jesli urzednicy, prawnicy, sedziowie, lekarze, chlopi beda sie bronic. Beda mowic ze jest tworzona nagonka na dane osoby czy zawody? Jak
@omnibus_semper: masz oczywiście rację, ale ja nie zamierzam tracić swojego życia w tym kraju - byłoby to po prostu nielogiczne. Od pewnego czasu, staram się jak mogę unikać jakichkolwiek wiadomości na temat polityki, ale o ile nie oglądam telewizji, to czasem trafiam w radiu na różne audycje. Słuchając tej obłudy i bezczelnych kłamstw, można wręcz poczuć, jak ci ludzie plują nam w mordę każdego dnia. Z drugiej strony, czasem lubię słuchać