•  

Mirki, kupilem nasa qnapa 3x4tb. Za chioere nie wiem teraz rozwiazac kwestie raid. Czy zrobic 1 duzy wolumin i nie przejmowac sie czyms takim jak backup z dysków wd red. Bo jest to malo prawdopodobne?? Czy dokupic 1x 4gb i zrobic jakiegos raida z Backup em?
    Stricte kopia danych z hostingu, pliki wewnętrzne, dyski dla niektorych pcnw sieci.

Czy najlepiej olac raid i zrobic czasowa kopie danych na drugi wolumin typu same kopie? Da sie tak?

#nas #qnap #serwery #backup #raid

•  

@ShpxLbh: A dużo tych danych będziesz miał? Ja bym chyba zrobił 2 x 4TB jako RAID 1 (4TB do dyspozycji z ochroną danych) + 1 x 4TB jako oddzielny wolumin na backup. Do tego jakiś zewnętrzny dysk podpinany raz na tydzień do backupu backupu :)

•  

@MrAndy nie moge przewidzieć, moze byc skromnie, jak bedzie mocny przyrost to bedzie kasowanie czasowe. mam tylko 4 kieszenie. ale samo raid 1 masz duplikowanie danych nie? to czemu mialbym 3ci dysk robic na duplikacje.
      wiesz jak wyglada żywotność takich wd red serwerowych?

•  

@ShpxLbh: RAID 1 to generalnie nie jest backup a tylko ochrona w przypadku mechanicznego uszkodzenia jednego z dysków. Zawsze lepiej mieć kopię tych danych przynajmniej na innym dysku + najlepiej jeszcze w innym miejscu. Zależy oczywiście jak bardzo te dane są ważne. U mnie w domu chodzą 4 x WD Red 3TB - każdy ma ponad 40000 godzin i odpukać wszystko gra. W firmie też kilkanaście tych dysków mamy i tak samo żadnych problemów.

•  

@MrAndy mireczku redy masz zwykle czy pro?
      Szukam jakis dwoch 3-4TB zeby w.NASa wsadzic. Jakie masz dokladnie

•  

@leszek_SK: Dokładnie to mam WD30EFRX - to są zwykłe - nie pro. Polecam - do tej pory się nie zawiodłem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

DZIEŃ 16/100

W barze na szczycie wieżowca siedzi facet.
    Zamawia tequile, wypija ja jednym haustem, podbiega do okna i... wyskakuje.
    Ku zdumieniu wszystkich po paru minutach znowu staje w drzwiach baru.
    Od stolika wstaje inny facet, podbiega do niego i pyta:
    - Panie! Jak pan to zrobił?! Przecież jesteśmy z dwieście metrów nad ziemią!
    - Wie pan co, ta tequila jest jakaś dziwna, wypijam ją, skaczę, pędzę ku
    ziemi i jakiś metr przed nią hamuje i ląduję miękko. Proszę zobaczyć.
    Rzeczywiście, jak powiedział, tak zrobił.
    Jego rozmówca zaszokowany postanawia zrobić to samo.
    Wypija tequile, skacze przez okno i... ginie na miejscu.
    Wtedy barman, przecierający leniwie szklankę mówi do pierwszego faceta:

pokaż spoiler - Wiesz Superman, jak popijesz to niezły z ciebie skurwiel.

#suchar #100dnisucharow
    pokaż całość

odpowiedzi (46)

Ludzie spod tagu #bekazkatoli i #bekazprawakow to taki nowy gatunek hipstera prawnika vegana, który wchodzi do sklepu i mówi "Dzień dobry jestem ateista, jebać KK, poproszę dwie kajzerki".

Przecież tego się już czytać nie da. Wy nie jesteście ateistami, tylko przeciwnikami KK.

Wchodzisz na Mirko i pierwsze co widzisz?
    "hehehe jestem na imprezie rodzinnej hehehe się zdziwia rodzice jak i powie że jestem ATEISTĄ i że nie idę do kościoła hehehehe"

Kurwa serio? Na tym polega ateizm? Żeby każdemu i wszędzie prezentować nawet na siłę swoją odmienność?

Jesteście ja te stare baby które krzyczą "buzię widzę w tym słońcu" albo jak mohery które idą do kościoła i wzywają sąsiadki podczas mszy.

Nie wierzysz? Super, ale nie nasmiewaj się z osób które wierzą. One nie są w żadnym stopniu od Ciebie gorsze, a to że patrzą na inne sprawy inaczej to nie jest powód żebyś je obraża.

Każda grupa społeczna ma swoj margines. #gimboateizm akurat zebrał się u nas.

W sumie i tak się spotkasz na chrzcinach swojego dziecka czy ślubie z tymi osobami, bo taki z Ciebie ateista od poniedziałku do piątku, więc uszanuj wiarę innych.

I dla ciężko myślących.
    Nie, nie bronię KK
    A stosunek do wiary mam taki jak 99% wykopu. Nie chodzę do kościoła, ale wychodzę z założenia że gówno to kogo obchodzi.

#zalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (66)

• odpowiedzi (22)