Wpis z mikrobloga

W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i dalej pracują na dole, wiem wiem patologia ostra ale prawnie dozwolona. Bardzo nie lubią tego młodzi górnicy pracujący pod kopalnią, wszędzie na dole można spotkać napisy typu "#!$%@?ć emerytów" itp.
Jednym z takich emerytów był kierownik pracujący u nas na kopalni pod firmą miał prawie 70 lat, jako że w dozorze robota nie jest ciężka to dawał radę, jednak bardzo dokuczała mu załoga, kiedy np. wchodził do szoli (tej windy) to cała "szola" (ok. 80 chłopa) śpiewała mu sto lat, albo łapali go pod ramię i pomagali wejść. Kiedyś byłem świadkiem takiej sytuacji.
Stary kierownik czekał już na wyjazd kiedy jeden z młodych górników ze ściany biegnie do niego i krzyczy:
- kierownik, kierownik #!$%@? nie uwierzysz co się stało na ścianie
- co się stało??!!
- sarkofag my odkopali kierownik i w środku była mumia!!
- co Ty fandzolisz?
- no godom wom i ta mumia sie obudziła i pierwsze co zapytała to czy kierownik jeszcze robi? XD

śmiechom nie było końca

#ocieplaniewizerunkugornika #heheszki #gornictwo #slask #takbylo #pracbaza
g.....2 - W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i da...

źródło: comment_jofnrCpqhZ90FJNDT3mUjvhd7fUQh9mY.jpg

Pobierz
  • 83
górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i dalej pracują na dole


@goly8622: Mam w rodzinie 6 emerytowanych górników - żaden nie pracuje już na kopalni. Pracują w innych branżach. Nawet nie słyszałem, by któryś po emerytuże poszedł na FIRME, bo płacą dużo mniej.
@Sleepwalker macie jakiegoś emeryta, co pod firmą robi ?
//
Takie bajki to dzieciakom w przedszkolach opowiadaj :)