Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #uk #pracbaza #korposwiat #korpo

Kolejny dzien w korpo i kolejna absurdalna historia, po ktorej chyba zdecydowalem ze do korpo nie pasuje i zaczynam sie rozgladac spowrotem za malym software housem.

W ten piekny poranek zostalem wezwany na rozmowe. Pytanie: czy to prawda ze telefon ktory laduje i ladowarka sa moje prywatne? No tak, a co? Panie Vilay, jest pan w pracy i w pracy uzywa Pan tylko sprzetu firmowego. Nie moze Pan uzywac zasobow firmy do swoich celow w czasie pracy. Prosze wiecej nie przynosic ladowarki do pracy. Co??? xD

Korpo jest troche jak socjalizm, tworza problemy tam gdzie ich nie ma zeby byla praca dla ludzi co je rozwiazuja... Oszczedza funta na pradzie, zaplaca kilka tysiecy za znalezienie nowego pracownika...
  • 56
Oszczedza funta na pradzie, zaplaca kilka tysiecy za znalezienie nowego pracownika...


@vilay: Nie chodzi o oszczędzanie, a o certyfikat "electrical safety test". Twoja ładowarka nie jest w ich mniemaniu bezpieczna, bo nie została sprawdzona przez ich techników. Powinni Ci dać sprawdzony zamiennik, wystarczy poprosić. Co do używania prywatnego telefonu w miejscu pracy (nie na przerwach), wszystko masz w kontrakcie który podpisałeś przy rozpoczęciu pracy. Szukaj BYOD.
@vilay: jestem skłonny w to uwierzyć, bo u mnie w biurze wszystko musi być oklejone specjalnymi naklejkami, że urządzenie przeszło coroczny przegląd i nie posiada usterek, które mogłby spowodować zagrożenie życia lub zwarcie instalacji elektrycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tzw. PAT Testing, Portable Appliance Testing)
Mimo to u nas w biurze nie ma takich służbistów, więc nikt się nie spina o przynoszenie własnego sprzętu
@emasele: wiesz, w Polskich urzędach jest podobnie
W pracy sie pracuje, a nie slucha radia. natomiast z mikrofala to z jednej strony ok (bo jak rzeczywiscie sie od tego zaklad spali to znajac naszych ubezpieczycieli to rzeczywiscie moga sie odwrocic plecami), a z drugiej strony drama bo jak Ci pracodawca nie zapewnia miejsca do nawet podgrzania posilkow
@vilay: ale ładowarka musi ciągnąć prąd z jakiegoś źródła - to, że z komputerem wszystko OK, to nie znaczy, że ładowarka też jest ok, bo w końcu musi być podpięta jakimś kablem.
Co, jakbyś przyszedł z ładowarką z kablem bez żadnego zabezpieczenia, z gołym przewodem, który przewodzi przypuszczam te 5V, trzymałbyś go w ręku przez 30 minut i Twoje zdrowie uległoby uszczerbkowi? Mógłbyś ich podać do sądu, że przecież nie wiedziałeś
@franciszek_maurer: ale z drugiej strony też nie było nigdzie zdefiniowane ile taka kawa powinna mieć stopni. Obecnie w McDonaldzie kawa należy do grupy "Hot Drinks", a hot drink jak dla mnie znaczy gorący napój, czyli taki że muszę być ostrożny przy jego piciu, żeby się nie oparzyć lub poczekać aż się ochłodzi.
@vilay: Trochę ma to sens. Po pierwsze health and safety bo wszystkie urządzenia elektryczne w biurze powinny być zatwierdzone. Możesz przynieść jakąś chińska ładowarke która wybuchnie i spali pół biura i to pracodawca będzie za to odpowiadał. Po drugie jeśli pracujesz w korpo które musi spełniać jakieś wymogi bezpieczeństwa jak PCI DSS czy nawet ma bardzo restrykcyjne zasady GDPR które właśnie jest w pośpiechu wprowadzone przed majowym deadlinem to taki telefon
@franciszek_maurer: Ok, zwracam honor - nie znałem bardzo dokładnie całej sprawy, jednak:

Liebeck was in the passenger's seat of a 1989 Ford Probe which did not have cup holders. Her grandson parked the car so that Liebeck could add cream and sugar to her coffee. Liebeck placed the coffee cup between her knees and pulled the far side of the lid toward her to remove it. In the process, she spilled