Wpis z mikrobloga

Lecę planem 5x5 saker edition, wszystko fajnie idzie tylko zamiast 5kg na przysiad/ciąg zacznę podbijać do trening o 2,5kg. Ostatnio zauważyłem przy przysiadzie że "mam siły" aby ten wycisnąć dany ciężar lecz miałem mały problem z uciekającymi kolanami. Rozumiem że w takich przypadkach nawet lekko się cofnąć z ciężarem, albo nie podbijać na kolejny trening póki technika nie będzie zachowana w 100% zgadza się?

#mirkokoksy #silownia
  • 9
@krisswoj: Jako rozgrzewka, bierzesz gumę zakładasz na kolana i robisz siady, skupiając się aby kolana nie uciekały do środka. Po tym w trakcie siadów skupiasz się na otwieraniu kolan cały czas, jeżeli dalej uciekają do środka w najcięższych seriach to przypuszczalnie masz za słabe poślady.
Jakieś wskazówki aby je wzmocnić? Czy po prostu robić siady z odpowiednim dla mnie ciężarem


@krisswoj: To zależy... Najprostsze będzie zrobić deload 10-15% ciężaru w siadach, robić to ćwiczenie z gumą co ci opisałem wyżej, i w każdej serii siadów kłaść nacisk na trzymanie kolan na zewnątrz (angażowaniu pośladów).
@IntruderXXL: Zastosowałem się do Twoich rad, do rozgrzewki z gumą oraz większą kontrolą kolan.

również wdrożyłem w życie poniższą wskazówkę:

Kelly Starrett mówi, że jesli odwiedziesz stopy na zewnatrz to tracisz tzw. torque - trudno to przetłumaczyć na polski, ale to coś w stylu 'siły obrotowej". Mówi on, że stojąc, musimy tak jakby wkręcać swoje stopy w podłoże, co automatycznie ustawia biodra, stopę w prawidłowej pozycji (czyli rotacji zewnętrzeną biodra i
Mam jeszcze pytanie co do wiosłowania: pod czy nadchwytem?


@krisswoj: bez różnicy,w sensie to są dwa różne ćwiczenia jak dla mnie, na początek robiłbym to które "lepiej" wchodzi i tyle.

Co do czucia pleców, kwestia czasu, próbowania różnych wiosłowań itd.
IntruderXXL


@IntruderXXL: Cześć, jakiś czas temu doradzałeś mi w sprawię kolan. Zastosowałem się do Twoich rad i rzeczywiście mi teraz one nie uciekają. Byłbym wdzięczny jakbyś rzucił okiem na całą resztę. Nie jest on idealny, ale dalej go szlifuje. Nagrywający mnie trener uznał abym nie schodził za nisko bo "puszczam tyłek". No i na pewno kwestia łokci. Ciężar to 77,50 kg

https://youtu.be/rKnxg0MneoQ