Wpis z mikrobloga

I tak miałem o to spytać bo ciężko mi podjąć decyzję, aktualnie korzystam z hostingu współdzielonego na webd.pl gdzie zastanawia mnie dlaczego mój TTFB wynosi 1s dla plików CSS, nie wiem czy to wina optymalizacji, ale oto pytanie, które mnie nurtuje:

Jak wielka różnica będzie pomiędzy hostingiem współdzielonym a jednym z przeciętnych serwerów VPS, np. od dostawcy OVH? A jeżeli zdecydowałbym się na VPS to jakich parametrów potrzebuję? Będzie tam między innymi WordPress. Ponad to mając VPS'a chciałbym tam jeszcze wrzucić automat telefoniczny VOIP.

#webdev #programowanie #pytanie #www
c.....o - I tak miałem o to spytać bo ciężko mi podjąć decyzję, aktualnie korzystam z...

źródło: comment_slkYoSGacBjDvFWD6ymhNIVQow6gMJHA.jpg

Pobierz
  • 10
@bi-tek: na razie ruch jest zerowy, strona będzie live dopiero jutro, pojutrze, jeszcze programuję panel klienta więc ciut mi zejdzie, ale właśnie dlatego, że będzie tam dużo skomplikowanych operacji to nie lepszy będzie VPS?

Co do VOIP'a, chcę tam postawić automat telefoniczny dla klientów, który będzie informował o godzinach pracy, przekierowywał na inne numery i tak dalej,bo nie chcę podawać swojego numeru telefonu do kontaktu tylko numer stacjonarny, mam też kilka
@christomefisto: Wrzuć wersje testową i zobacz jak działa, VPS pozwala na podgląd obciązenia w shared hosting nie ma takiej możliwości - a masz szacowaną liczbę userów w tym samym czasie?

Generalnie wszystko zależy od liczby userów w tym samym czasie, inna infrastruktura jest aby obsłużyć 1 czy 10 a inna dla 200 -500 w tym samym czasie, ba nawet skalowanie może się tutaj przydać i w momentach krytycznych poszerzasz swoją infrastrukturę
@bi-tek: Zależy jak wyjdzie z reklamą, jestem w trakcie tworzenia kilku animacji i spotów, które będą promowane na portalach społecznościowych i wśród lokalnej społeczności, bo będzie to w zasadzie firma lokalna, ale grupa docelowa to w zasadzie cała Polska i anglojęzyczni odwiedzający, więc szacunkowa liczba userów w tym samym czasie to od 20 do nawet 200-300

Polecisz coś fajnego testowego? Bo chodzi mi o fakt, że kompletnie nie wiem jak porównać
c.....o - @bi-tek: Zależy jak wyjdzie z reklamą, jestem w trakcie tworzenia kilku ani...

źródło: comment_Hztd8m5KJRPUUNbV1xbNbgyD2Bw1zekp.jpg

Pobierz
@christomefisto: Mam tego VPS i już chyba z 5 razy do mnie pisali żeby nie było load 100%, generalnie do apek produkcyjnych nie korzsysta się z tego, VPS prawilny kosztuje z 10-20 zł miesięcznie (tak minimum minmum). vps nazwa do testów ok.

Co ważne na VPS wszystko musisz sobie robić sam łącznie z zabezpieczeniami. I szczerze powiedziawszy nie wiem czy vps obsłuży 300-400 osób jeżeli aplikacja jest naprawdę wymagająca
@bi-tek: chyba zakupię VPS'a na 3 miesiące, tego PRO, za 30 złociszy bo wydaje się spoko, co do zabezpieczeń spoczko, ale kwestia postawienia nginx, cpanel i mysql to będzie banał, nie? Bo zrobić zrobię na linuchu większość ale po prostu dłużej mi to zajmuje bo laik jestem jeżeli chodzi o unixy ;)
@christomefisto: Tak ale musisz jeszcze ogarniać linuxa żeby nie był dziurawy i ktoś np po ssh się nie #!$%@?ł bo hasło słabe, trochę tego jest no i jak padnie linux a czasami tak ma że po reebocie nie wstanie to musisz siedzieć aż naprawisz
@christomefisto: Przeczytaj regulamin tej promocji na home, z tego co kojarzę nie możesz mieć przeciętnie więcej niż 100% obciążenia na odpowiedniku jednego rdzenia. czyli jak masz tam 4 rdzenie i ładnie ci się traffic rozłoży to musisz to trzymać poniżej 25%.