Wpis z mikrobloga

Szosa w cenie do 2500 zł. Do jazdy parę razy w tygodniu, przeważnie nie wiecej niż 50-100km, czasem coś dłuższego. W sumie, pewnie nie więcej niż 5000 km rocznie.

Triban 520 czy coś innego? Szukam po necie i przeważnie piszą, że w tej cenie to tylko B'Twin albo używka. Ale z używanym można równię trafić, a i Decathlon to dość fajne miejsce na zakupy.
Jestem lekki, więc te problem tych ponoć słabych kół nie powinien mnie dotyczyć. Doradźcie proszę.

#rower #szosa #wykoptribanclub
  • 26
@hard1: https://www.planetx.co.uk/i/q/CBPXRT58V2SORA/planet-x-rt-58-v2-alloy-shimano-sora-r3000-road-bike
Od kilku miesięcy mam taki, kupiony właśnie jako alternatywa dla Tribana 520. Jeśli jest przeceniony, to z przesyłką do Polski cenowo wychodzi podobnie jak Triban, a teraz właśnie jest przecena. Napęd też Sora, lepsze koła, reszta z tego co pamiętam porównywalna. Ogólnie nie miałem z nim żadnych problemów i bardzo dobrze się na nim śmiga, dla mnie na pierwszą szosę jest idealny. W moim przypadku jedyny minus to odwrotnie
@dobry_dzemik: Fajna propozycja, tylko... nie wiem, czy zakup przez sieć to będzie dobra opcja. Chyba wolę (kupując pierwszy rower tego typu) zobaczyć go w sklepie, przejechać się, sprawdzić czy rama w rozmiarze M faktycznie jest ok.
No i Deca mam bezproblemową gwarancję.
@hard1: No to prawda, z gwarancją będziesz miał dużo łatwiej w Decathlonie. Ja z wysyłką nie miałem żadnych problemów. A jeśli chodzi o rozmiar to miałem o tyle łatwiej, że trochę jeździłem wcześniej na szosie za dużej o jeden rozmiar, do tego zrobiłem sobie wyliczenia z tego kalkulatora, trochę przymierzałem inne rowery o podobnej geometrii w takim rozmiarze i M jest dla mnie akurat ;) Ale wiadomo, z Tribanem na
@hard1: posiadam trabanta 520 powiem że jeździ się super ale ich serwis to jest dramat wiec na 0 nawet nie ma co się napalać bo bardziej popsują niż doregulują co prawda wroclaw here także nie będę się wypowiadał na temat innych. Głośny jest jedynie gdy nie pedałujesz taka kara (σ ͜ʖσ) a tak to żyleta na 1 szosę
@hard1: Spróbuj przejrzeć jakieś lokalne używki (OLX, grupy FB) - może się coś trafi. Trzy lata temu jechałem po Tribana prawie, ale zrobiłem rundkę po serwisach i kupiłem Madone 2.1 w bloku obok za 2.1k, w stanie niemal idealnym. A w sierpniu Jariego 1.3 za połowę ceny - używany przez 3 miesiące. Nie namawiam, ale warto popatrzeć :)