Wpis z mikrobloga

Mirki z #budujzwykopem
Wybrałem wstępnie jak chcę aby wyglądał mój dom. Jest to standardowa konstrukcja z dwuspadem i użytkowym poddaszem, układ taki jak w linku PROJEKT.
Następnym krokiem jest projekt, i tutaj pytanie: Czy kupować gotowca i oddać architektowi do przerobienia czy niech architekt na podstawie moich wymagań zrobi go od zera?
Może jest jakiś Mirek z #architektura który podpowie mi na co zwrócić uwagę przy takim projekcie
Pobierz longermenu - Mirki z #budujzwykopem 
Wybrałem wstępnie jak chcę aby wyglądał mój dom...
źródło: comment_26ey6MH79Q0LKRaubFhAt1gmRMjVd2if.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@longermenu: patrzyłeś po wymiarach domu, czy będziesz mógł postawić dom na działce? Kiedyś rodzice mieli wybrany projekt domu, ale okazało się, że niedaleko okolicy jest linia wysokiego napięcia i nie można budować
@SonyKrokiet: Tak naprawdę to ok 5 zmian. Ostatnio wyczytałem (też na mirko) że warto aby projekt był wykonany przez kogoś z uprawnieniami konstruktora - że lepiej dobierze materiały i pozwoli zaoszczędzić pieniądze i nerwy na źle dobranych słupach, ścianach etc.
zlikwiduj ten balkon, zupełnie niepotrzebny.


@Scc_1: @longermenu: balkon bardzo przydatny:
1) i tak się przydaje jakis solidny "daszek" nad drzwiami wejściowymi, to czemu go nie użyć do czegoś pożytecznego, np bycia balkonem
2) choćbyś miał 100 dodatkowych arów dookoła i mógł wystawiać 10x grila i leżaki itp - to balkon jest bardzo przydatny ;) Choćby do tego, by wystawić zimą garnek z bigosem do wystudzenia ale tak by ci sarny
@longermenu: Jestem konstruktorem ale bawię się też w domki jednorodzinne. U mnie wygląda to tak że jeśli zrobimy projekt na podstawie typowego ( z Twoimi zmianami) to płacisz tyle ile za dom w katalogu +1500 zł :)
@longermenu: nie jestem w żadnym stopniu architektem ani konstruktorem, ale wg mnie wincej okien dachowych! (po 2 obok siebie w jednej wnęce, albo - szersze), bo przy grubości dachu izolacji itd - takie okienka wychodzą głęboko w strasznej wnęce, taki "tunelik", i światła z tego mało się rozchodzi po pomieszczeniu