Wpis z mikrobloga

Jakiś znawca powie co się dzieję z Finlandią? Przecież kiedyś to była potęga, a teraz najlepszy Fin jest na 51 miejscu z trzynastoma punktami. To jest dla mnie niepojęte i jestem ciekaw co tam się odwala.
#skoki
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maxwol: austriacy jeszcze kilka lat temu byli potega i konkursy druzynowe wygrywali jak chcieli i to z wielkimi przeeagami a teraz? Trzema czekac na kolejne cykle dobrych skoczkow teraz jest akurat czas norwego ktorzy tez nie tak dawno nie mieli klasowych skoczkow
@JakTamCoTam: A system szkolenia to rozumiem nie ma znaczenia? Taki Kamil czy Małysz albo skoczkowie z innych krajów urodzili się z nartami na nogach i od razu umieli skakać? Można mieć predyspozycje to danego sportu, ale bez odpowiedniego systemu szkolenia nic się nie osiągnie i to jest prawdopodobnie problem Finów. I nasz za kilka lat, patrząc na to, co dzieje się poza kadrą A i B.
@GdzieJestBanan wiem o tym. Jednak założyłem, że mówimy o rozwiniętych krajach europejskich gdzie system szkolenia jest na wystarczającym poziomie. To, że Stoch urodził się w Polsce to był fart i tyle.
Problemem może być szukanie talentów. Jestem pewien, że chodzi wśród nas masa niewykorzystanego potencjału.
@JakTamCoTam: Stoch równie dobrze mógł urodzić się Finem i nic nie osiągnąć - ze względu na słabe szkolenie, a mógł urodzić się w Arabii Saudyjskiej, która chciałaby wejść na rynek skoków i zainwestowała petrodolary w szkolenie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@maxwol czytałem gdzieś ostatnio, że bieda panuje w fińskich skokach, nie ma trenerów, nie ma pieniędzy i nikt nie chce tego finansować, sam Hautamaeki o tym wspominał. I nie zapowiada się na poprawę