Wpis z mikrobloga

Miruny mam problem z PC. Jakiś czas temu była akcja, że w mieszkaniu wywaliło korki. Komp w tym czasie był wyłączony, ale najwyraźniej wciąż miało to na niego jakiś wpływ. Otóż po próbie odpalenia kompa najpierw nie wyświetlał on obrazu na monitorze, po czym po przejściu na HDMI padło to to całkiem: komp po prostu przestał reagować na próby uruchomienia. Ja się nie znam jakoś szczególnie ale wyglądało mi to na zasilacz- stąd jakiś czas temu pytanie tutaj o zasilacz. Niestety wymiana zasilacza nie poskutkowała dlatego wybór padł na wymianę płyty głównej. Niestety i to nie pomogło więc zacząłem mieć teorię że to być może tak prozaiczna rzecz jak przycisk power. Moją teorie może potwierdzać fakt, że po próbie "ręcznego" uruchomienia sprzętu czyli dotknięciu odpowiednich pinów np śrubokrętem, kompik reaguje jednak tylko na krótką chwile. Czy wiecie w czym może być problem? Płyta główna poprzednia to MSI Mortar b150, wymieniona wczoraj to Gigabyte b250m D3H #pcmasterrace #komputery
  • 11
@sops: jest totalna cisza przy próbie uruchomienia przyciskiem power, przy próbie "ręcznej" na jakąś sekunde ruszają wiatraki po czym wszystko staje w miejscu
@sops: @cysiekw: wymontowałem grafikę i ruszyło. Byłem przekonany że nawet z niesprawną grafiką komp jako tako ruszy a tu proszę :/ sprawdzę tą grafikę jeszcze u kumpla ale niestety, jej ewentualna niesprawność to najgorsza wiadomość dla mnie :( dobrze że rzutem na taśmę się na gwarancje jeszcze załapię, może to naprawią
@cysiekw: @sops: kurde byłem przekonany że w razie tego że byłaby to grafika, komp jako tako ruszy ale nie będzie po prostu obrazu czy coś. Tyle dobrze że koniec z zagadkami. Na obu płytach była identyczna sytuacja więc myślę że płyta nie ma nic do tego, dodatkowo pierwsze objawy faktycznie pokazywały że to może być grafika (brak obrazu). Z drugiej strony dziwne jest to że przy próbie pinowej grafika na