Wpis z mikrobloga

Dominika Kulczyk:

"Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Bangladeszu, raniąc sobie paluszki, szyje sukienkę, bo inaczej nie zje obiadu, a potem ta sama sukienka ma tysiąckrotne przebicie. To nie jest przecież tak, że my wszyscy jesteśmy wyzyskiwaczami. Taka opinia jest trochę jak nałożenie podatku na nas, bogatych, za to, że wcześniej wstajemy, więcej pracujemy, dźwigamy większy ciężar."


#humor #humorobrazkowy #lewackihumor
r.....y - Dominika Kulczyk:
 "Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Ba...

źródło: comment_uIQmBiT7PFmf5jpZEKbBDqCjZQGhv8CE.jpg

Pobierz
  • 73
@rrdzony Fakt, napisane dość średnio, ale mam wrażenie że nie chodziło jej o to że pracuje ciszej niż ta dziewczynka. Tylko że negatywna uwaga skupia się na bogatych, a to przecież nie tylko ich wina że jest popyt na to. Ich stać na kupienie wszystkiego ręcznie robionego w UK, a ta dziewczynka pracuje tam głównie przez to że masa ludzi kupuje wszystko taniej.
@JeromeRF: Co nie zmienia faktu, że ktoś nakłada marżę na produkty i na pewno nie robią tego ani szarzy pracownicy firmy, ani klienci tej firmy. Nikt chyba nie jest tak naiwny, by wierzyć, że jego spodnie kosztowały 200 złotych, bo taki był koszt ich wyprodukowania. Przenoszenie produkcji do krajów trzeciego świata nie jest winą zwykłego człowieka, tylko tych ludzi, którzy chcą zmaksymalizować swoje zyski do granic możliwości. To oni są za