Wpis z mikrobloga

A teraz krótka kontynuacja mojego wczorajszego #rozdajo Tutaj

Miał to być długi opis o tym, jak łatwo dajecie się manipulować, ale po przedyskutowaniu wyników doszliśmy do wniosku, że lepiej opisać to w skrócie.

Zacznijmy od tego, jak łatwo wam przychodzi decyzja o ograniczeniu własnej i cudzej wolności w zamian za trochę bezpieczeństwa :) Ktoś może powiedzieć ,,Kolego, to ankieta na wykopie, a nie jakaś rządowa ustawa." To gwarantuje wam, że tak samo wyglądają rządowe ankiety ;). Opisałem parę plusów i kilka haczyków, pomijając wszystkie wady, ale co ciekawe wypisałem je. Pomyślcie, skoro prywatna firma daje wam za pół darmo system do kierowania autem, wi-fi to jaki ona ma w tym zysk? W takich wypadkach to wy jesteście produktem, korzysta z waszych ruchów, śledzi was, firma wie co jecie, gdzie pracujecie, gdzie macie kochankę, brata, wasze hobby, ulubione miejsca i handluje tymi wszystkimi informacjami.W dodatku jesteście tak bezczelni, że chcecie ograniczyć wolność innym ludziom, którzy kochają jazdę autem.
Przyklaskujecie ograniczeniu sobie wolności, wiecie, jak to wygląda? Powoli nakładacie sobie obrożę niewolnika, dajecie się wprowadzić w manipulację, nie zastanawiając się nad konsekwencjami i nad samą wolnością, spora część z was kocha być niewolnikami, przyklaskujecie ZAKAZOWI (bo o niczym innym jak ZAKAZ nie było mowy w ankiecie [żadnych alternatyw]) prowadzenia aut, przyklaskujecie zakazowi handlu w niedziele. Trochę propagandy, że w internetach można kupić narkotyki, ludzi, wynająć zabójcę i za rok będziecie przyklaskiwać wprowadzeniu cenzury w internecie. Za 5 lat ktoś powie ,,po 22:00 popełnianych jest 80% przestępstw, wprowadzamy godzinę bezpieczeństwa" i nagle się okazuje, że 60% jest za. Idealny komentarz do tego dał @jamtojest Tutaj . Rządzących trzeba kontrolować, ludzie są podatni na pokusę nadużycia wiki, musimy ich kontrolować, oni są dla nas, a nie my dla nich.
Ludzie stwórzcie sobie sitko myślowe i przesiewajcie każdą informację, szukając w niej haczyka, a nie podpisujecie wszystko, co wam się podsunie bez czytania i zastanowienia, byleby z grubsza przedstawić jakiś obraz sytuacji... Wasi dziadkowie walczyli, żebyście byli wolni, a wy sami oddajecie swoją wolność za pieniądze i odrobinę bezpieczeństwa.
Pamiętajcie, historia się powtarza, i to nie jest pierwsza taka próba, jeśli raz wsadziłeś rękę w ogień, to wiesz, że drugi raz nie warto, więc słuchajcie co mówi wasz wujek historia.
I teraz kolejna rzecz, która jest ważna i warto tutaj o niej wspomnieć. Są osoby, które się nie interesują niczym związanym z polityką, ekonomią i ogólnym życiem dokoła nich. Do takich osób mam prośbę, nie przejmujcie się tym, że matka czy ojciec lub znajomi mówią wam ,,Idz na wybory to twój obowiązek Polaka" mówię wam, nie słuchajcie ich, jesteście wolnymi ludzmi i macie prawo się tym nie interesować i nie chodzić na wybory. Co taka osoba jak ty która się nie interesuje polityką, ekonomią może zaznaczyć na karcie wyborczej? ,,Aaaa tego Kaczyńskiego w internetach mówili, że zły to nie zaznaczę, ale ten Biedroń to był taki fajny, konretny, a to zagłosuje" i tak ludzie wybierają przyszłość. choć pamiętam lepsze kwiatki ,,synku co chcesz zaznaczyć na karcie ??" Matka do 2-letniego dziecka. To nic złego, że się nie interesujesz ! I nikt nie powinien ci mówić, że masz się interesować.

A teraz dla wyjaśnienia, autonomiczne samochody to tylko haczyk, sam się tym interesuje i uważam to za genialny wynalazek który powinni jak najszybciej wprowadzić, oczywiscie dla osób które są nimi zainteresowane a nie nakazać korzystania.
Od razu mówię do ludzi którzy mają iq pralki, to nie samochody zabijają a ludzie.Teksty o pijanych kierowcach możecie zachować dla siebie, równie dobrze można zabić kobietę wracając po pijaku do domu potykając sie,wpadając na nią a ona rozbija głowę o beton. Więc co ? zakazać chodzenia po pijaku czy chodniku? Ktoś jechał na rowerze i się zagapił, wpadł na faceta z laską- zakazać rowerów i do tego byście jeszcze przyklaskiwali zakazom które są idiotyczne.
Nie mam też nic do ludzi sprzedających swoją prywatność, to ich wolny wybór, ale nie chcę też, żeby komukolwiek poprzez nakaz, łamano jego prawa człowieka czyli prawo do prywatności.

Czas na miłe słowa :). Spodziewałem się przynajmniej 55% wyniku za a tu wyszło na odwrót (choć i tak trzeba to brać z przymrużeniem oka bo część na pewno zaznaczyła ,,nie" ponieważ lubią jeździć a nie chodziło im o wolność). Było też wiele ciekawych komentarzy i co ciekawe prywatnych wiadomości ludzi którzy nie zgadzali się na ograniczenie wolności za to WIELKI SZACUNEK. Sam wynik nie jest zły i jest nadzieja w tym narodzie.
A teraz jak powinna wyglądać ankieta ludzi wolnych ? :)
Czy jesteś za zakazem prowadzenia aut na rzecz autonomicznych samochodów?
Tak-8% Nie 92%
Czy jesteś za wprowadzeniem aut autonomicznych?
Tak-92% Nie 8%

I wynik losowania, mirkorandom mówi jasno książkę wygrała @kinex proszę włącz możliwość wysyłania wiadomości i podaj adres wysyłki :p Jeśli nie jesteś zainteresowana to jutro o 10 zrobię kolejne rozdajo.

Miało być krótko a wyszło jak wyszło :)

#rozdajo #niewolnictwo #polityka #
Pobierz Antybuka - A teraz krótka kontynuacja mojego wczorajszego #rozdajo Tutaj

Miał to b...
źródło: comment_SakGFvsAoh7KwCqN0N6LZyKbYNvcSZJ4.jpg
  • 3