•  

  Wstępne wyniki S10R01: http://acleague.pl/sezon10-runda1-wyniki.html
  Wstępna klasyfikacja generalna: http://acleague.pl/sezon10-klasyfikacja.html
  Wrażenia kierowców: https://www.wykop.pl/wpis/30662973/
  Zgłoszenia incydentów: https://www.wykop.pl/wpis/30680999/

  - 176 osób wzięło udział w prekwalifikacjach
  - 169 osób wykręciło poprawne czasy w prekwalifikacjach
  - 126 wystartowało w czterech równoległych wyścigach
  - 106 osób dojechało do mety
  - 20 osób nie ukończyło wyścigu
  - 30 osób przystąpiło do wyścigu z niepoprawnym PLP... lub bez
  - 11 osób otrzymało w wyścigu karę przejazdu przez boxy
  - 3 osoby zignorowały w wyścigu karę przejazdu przez boxy

  - 2 i najmniej kontaktów w wyścigu Pro zaliczył Cq.mysk i Shalky
  - 1 i najmniej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Pro zaliczył Speedman i Sumek
  - 0 i najmniej kontaktów w wyścigu Semipro zaliczył Wujekmundek
  - 0 i najmniej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Semipro zaliczył Wujekmundek
  - 0 i najmniej kontaktów w wyścigu Am zaliczył Yelen
  - 0 i najmniej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Am zaliczył Yelen
  - 7 i najmniej kontaktów w wyścigu Rookie zaliczył Ixamin
  - 0 i najmniej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Rookie zaliczył Mateusz-mazurek

  - 37 i najwięcej kontaktów w wyścigu Pro zaliczył Lucjan Próchnica
  - 17 i najwięcej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Pro zaliczył Cq.wobo i eXelium
  - 49 i najwięcej kontaktów w wyścigu Semipro zaliczył Swirbdg
  - 35 i najwięcej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Semipro zaliczył Swirbdg
  - 75 i najwięcej kontaktów w wyścigu Am zaliczył Lyuk
  - 46 i najwięcej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Am zaliczył Piotr Dziegielewski
  - 57 i najwięcej kontaktów w wyścigu Rookie zaliczył WilliamLawson
  - 27 i najwięcej kontaktów z innymi samochodami w wyścigu Rookie zaliczył No
  durians

  - prowadzenie w klasyfikacji kierowców objął MrKubool, który... prawdopodobnie kończy na tym starty w Motorsport Capsule GT3 Cup
  - prowadzenie w klasyfikacji zespołów objęło Motorsport Capsule Racing Team w składzie Haku, Maciek Halon i Diego
  - drugie miejsce w tabeli zespołów ze stratą 128 punktów zajmuje Spaghetti Racing w składzie Giebeka, Luka i ZooBBQ
  - trzecie miejsce w tabeli zespołów ze stratą kolejnych 8 punktów zajmuje Conquest Racing w składzie Cq.Esk, Cq.Wobo i Cq.Mysk

  #acleague #simracing #assettocorsa

  źródło: youtube.com

  •  

   @Plupi: mało kontaktow, 18 miejsce startując z tyłu i wczoraj zauważyłem że mam skopany potencjometr od pedału gazu, czyli już wiem dlaczego wszyscy mi odjeżdżali... Wynik aż nadto dobry w takim razie. xD

  •  

   @Plupi: 57?! Co minutę kogoś obijałem? Tyś to dobrze zliczył? xD

   pokaż spoiler btw replay do rookie jest skopany i nie mogę go rozpakować

  •  

   btw replay do rookie jest skopany i nie mogę go rozpakować
   @William_Lawson: "u mnie działa" (7zipem rozpakowywałem)
   Czytaj ze zrozumieniem - wszystkie kontakty i kontakty z innymi kierowcami to dwie różne rzeczy (drugie wchodzi w skład pierwszego). Z innymi miałeś 11 kontaktów, więc bardziej obijałeś siebie.

  •  

   @Plupi: teraz się zgadza. Poobijałem się bardzo mocno, na resztę zazwyczaj uważam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler no a rookie pobiorę po raz trzeci, niech Ci będzie

  •  

   @Plupi: "30 osób przystąpiło do wyścigu z niepoprawnym PLP" właśnie chciałem zapytać. Przez preQ jak i samo Q wszystko ok. Staje na starcie, na tabelce mam -7lap... Póki nie przejechałem tych 7 kółek nie pokazywało mi żadnych strat ani przewagi nad autem z tyłu. Dopiero po przejechaniu tych 7 kółek wszystko wróciło do normy. Nawet tam gdzie były wyniki tuż po wyścigach miałem pierwsze 7 kółek na szaro a później normalnie już. Dodam też że nic nie grzebałem w czasie wyścigu... Sam się zepsuło i naprawiło? ;/

  •  

   @nino_onin: piszesz o Ptrackerze/Strackerze, który zlicza statystyki okrążeń na serwerze. Niestety ma parę przypadłości i często po przeładowaniu sesji, na przykład przejściu z kwalifikacji do wyścigu, potrafi się tak zwiesić na całą sesję lub kilka okrążeń. Taka przywieszka w trakcie prekwalifikacji skutkuje tym, że nie zlicza okrążeń, trzeba wyjść z serwera i wrócić.

  •  

   @nino_onin: Plupi pisał o PLP a Ty piszesz o pTrackerze. pTracker lubi zgłupieć czasami, szczególnie w drugim wyścigu ale nie tylko. Dlatego warto mieć coś innego np. SubStanding: http://www.racedepartment.com/downloads/substanding.4998/
   PLP jest do zliczania i egzekwowania kar za cięcia i wyjazdy poza tor.

  •  

   @Bayer: to było "totalnie niespodziewane", że tak się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Plupi: @ACLeague:

   Uprzejmie proszę o przyznanie punktów za ostatnie z klasyfikowanych miejsc w kategorii PRO - tj. 28.

   Jak wiadomo, wraz z paroma kolegami zostałem zbanowany i wykopany z wyścigu ze względu na wysoki ping, który był bezpośrednim wynikiem niewydolności serwerów. Na powtórce z kwalifikacji można zauważyć, że choć moje auto nie obraca się wokół swojej osi, nie wykonało ani jednego skoku w przód, w tył czy na boki. Nie stwarzało zatem zagrożenia, gdyż poruszało się po normalnej linii wyścigowej.
   Jak również udowodniłem w swoim pierwszym poście screenshotami - problem błędnego wskazania wysokiego latency nie leżał po mojej stronie.

   Zaglądając do historii moich startów nie znajdzie się ani jednego wyścigu, w którym dostałbym DNF (lub na którym bym lagował). Wynika to z mojego przekonania, że zawsze warto walczyć i ukończyć, choćby na ostatnim miejscu. To samo miałoby miejsce na Bathurst'cie, dlatego uważam, że niesprawiedliwe będzie nieprzyznanie ani jednego punktu, co bezpośrednio zaważy na mojej pozycji w ostatecznej klasyfikacji generalnej obecnego sezonu.

   Proszę o rozpatrzenie.

   Pozdrawiam.

  •  

   @slowikftw: nie wydaje mi sie aby problem byl po stronie serwera, owszem, zrzut ekranu, ktory przedstawiles wczesniej sugeruje ze bylo cos nie tak z serwerami acl, jednakze przytrafilo sie to tylko paru zawodnikom, reszta w tym ja miala niskie pingi. Skakanie pojazdu nie musi koniecznie wystepowac, jednakze jezeli ping dochodzi do 700ms, zaczyna byc to nieciekawe, bo jezeli rzeczywiscie masz taki ping, lepiej zapobiegac i wykopac.

   Choc rozumiem Twoja frustracje.

  •  

   @Sefni: Moim zdaniem następnym razem przytrafi się to innym randomowym zawodnikom. Dziwnym trafem najpierw 3 zawodnicy mieli wysokie pingi, a po kicku jednego z nich, pozostałym dwóm zaczęły spadać. Po skickowaniu kolejnego, pingi spadły ostatniemu. Wyglądało to tak, jakby pingi rozdane zostały losowym zawodnikom, którzy nie zmieścili się w puli slotów, które był w stanie wydolić serwer. Może winę za to ponosi mod, a może serwer, nie wiem. Jednego jestem pewny. Gdyby liczba slotów serwera dostosowana była do tego, co przewidzieli Kunosi, problemu by nie było. Wywalanie tych osób było nie fair, bo równie dobrze ping mógł spać po 1 lapie albo pierwszych dwóch osobach, które po uderzeniu w bandę rage quitowały.

  •  

   @Sefni: @ACLeague:
   A na ile slotów został wykupiony serwer? Na rackservice.org (tam chyba jest ACL) największy widzę na 32 sloty.
   W wyścigu jechały 34 osoby + 1 slot na komentatora.

   Nie znam się na tych sprawach, ale tak na logikę - dziwny zbieg okoliczności z tymi 3 kickniętymi osobami. Dokładnie o tyle został przekroczony pakiet slotów Rackservice.

  •  

   @swrsc Jak się dobrze dogadasz to i 40 slotów rack postawi.
   U nas jest dokładnie 37x3
   I teraz pytanie czemu na serwerze semiPRO nie było osób z pingiem 1000+? Przeciez tam też było więcej niż 32 osoby.
   Dlaczego na AM nie było takich osób? Tam bodaj 36 osób jechało. Czyli o 4 ponad Twój limit. Gdyby to serwer padał to wszystkie nasze serwery miałyby problem bo stoją na tej samej fizycznej maszynie.

   @samFTW sorki ale nie zauważyłem aby po kiknieciu pierwszej osoby pingi dwóch pozostałych spadły. Cały czas oscylowały w granicach 600ms.

  •  

   @ACLeague: Nieprawda, bo jednemu najpierw spadły z 1000 na 800, a drugiemu z 800 na 400

  •  

   @ACLeague: Z resztą, przed restartem sesji treningowej chłopaki problemów z pingiem nie mieli, po restarcie już tak. Jeśli to nie jest problem po stronie serwera, to ja naprawdę czegoś nie rozumiem. Dogadać to się możecie i na te 40 slotów. Tylko żeby się nie okazało, że następnym razem będziecie kickować 8 osób.

  •  

   @samFTW No to mamy patową sytuacje bo ja widziałem co innego.

  •  

   @ACLeague: Najwyraźniej tak. Ja nie wierzę w czary mary, wedle którego kilka totalnie niezwiązanych ze sobą osób, które dotychczas nigdy nie miały z tym problemu, nagle miały fuckup techniczny w tym samym momencie.

  •  

   @ACLeague: Dla "zlagowanych" proponuję 50% punktów za ostatnie miejsce lub 35 pozycję - taka podpowiedź dla sędziów...
   Bez punktów to raczej zbyt sroga kara w tej sytuacji...

   +: samFTW
  •  

   @ACLeague: Oczywiście, chyba 39pkt, przyznane tylko tym zawodnikom "zkickowanym" za pingi, natomiast co sami opuścili wyścig (serwer), nagrody przyznane zgodnie z regulaminem, 0pkt, DNF, itd... Taka myśl...

  •  

   @ACLeague @samFTW @YANIcom Ja z jednej strony rozumiem SamaFTW, tez mi sie wydaje ze lagi nie byly z winy kierowcow, ich lacza itp. Z drugiej strony rozumiem decyzje o kicku, przez dwa McLareny "pojawiam sie i znikam" norda skonczyl sie dla mnie praktycznie po minucie. Sytuacja rzeczywiscie patowa, ale propozycja Yanicom to chyba zloty srodek. Ewentualnie na koniec sezonu dodac srednia z punktow zdobytych w pozostalych rundach.

  •  

   @Luka_82: @ACLeague: @samFTW: przecież to jest znany problem ze slotami, to samo bylo na simrace jak zrobili poznan na 40+, na starcie 10osob pingi po 800-1200, dopiero po starcie się wyrównało. AC nie ogarnia takiej ilości aut i nie wiem totalnie jaki jest sens dodawania ich na siłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Luka_82: Jeśli to nie wina serwerów jak twierdzi zarządca, to proponuję przy następnej takiej sytuacji skickować testowo osoby z niskim pingiem i zobaczyć czy pechowcom lag spadnie, bo coś mi mówi, że tak właśnie będzie.

   AC nie ogarnia takiej ilości aut i nie wiem totalnie jaki jest sens dodawania ich na siłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @czaksniff: Mam tylko nadzieje, że jeśli analogiczna sytuacja spotka szefostwo, to reakcja będzie taka sama, jak w przypadku pierwszego wyścigu.

  •  

   @czaksniff: Jakoś cały sezon WEK przejechaliśmy na 37 slotach i problemów nie było.

  •  

   @ACLeague: może to był fart, może to zależy od moda, nie wiem. Wiem za to że nie raz widziałem problemy z losowymi wysokimi pingami przy dużej ilości slotów

   +: Luka_82
  •  

   @ACLeague: Dosłownie jako "rekompensatę punktacji" w sytuacji lag kick'a, można by przyznać 50% punktów zwycięzcy z serwera o "klasę" niżej... Taka kolejna myśl...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (15)

 • avatar

  I cyk kolejne #pokazauto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #bmwsorka #bmw #samochody #e39

  odpowiedzi (60)

 • avatar

  Anony, bylem dzis swiadkiem dziwnego wydarzenia.

  Mieszkam w niewielkim miescie kolo Warszawy, jechalem dzis do niej autobusem.
  Spokojnie sam siedzialem, przede mna byly dwa siedzenia zwrocone przeciwko sobie, wiecie, takie 4osobowe, zajete przez 4 karyny z gimbazy albo jakiejs zawodowki.

  Siedzenie z drugiej strony autobusu zajmowal jakis chlopaczek, na oko ~20 lat, straszny stulejarz - chudy, w okularach, wystraszony, nieogarniety, taki anon.
  Nieopodal stal jakis kurwa chlodny koks rozpierdalacz 195cm z blizna na mordzie. Karyny jak to karyny, darly mordy i piszczaly na caly autobus, az chuj strzelal.

  Mialem juz przesiasc sie na koniec, ale nagle dziewuchy zauwazyly stulejarza po prawej i zaczely go zaczepiac.
  Udawaly ze go podrywaja, chwilami po prostu po nim jechaly, nawet rzucaly go jakimis papierkami xD.
  Stulej zaczal wygladac wtedy jeszcze zalosniej, nawet nie umial sie postawic, cos im tam cicho protestowal, ale go nie slyszalem.

  Lekko chichoczac obserwowalem cale zajscie i zauwazylem, ze nie ja jeden - koks z przodu odwrocil sie i z niklym usmiechem patrzyl to na stuleja, to na karyny.
  Myslalem, ze on tez po prostu smieje sie z nieudolnosci tego kolesia.
  Koks jednak nagle zblizyl sie do nas i powiedzial takim kurrwwa przekozaczonym demonicznym glosem do tego typa, ze sam bym slipy zmoczyl prawie cos w stylu "kolego, nie przejmuj sie kurwami, szkoda nerwow, do nich slowami nie dotrzesz", odwraca sie i do karyn cos w stylu "wy nie jestescie godne nawet otwierac mordy, a co dopiero zaczepiac spokojnych chlopakow kurwa", ponownie odwrocil sie do stuleja, dal mu szluga i poszedl na przod autobusu.

  Szoklem ostro, wszystkie karyny momentalnie ucichly, stulejarz wlepil wzrok w okno.
  Wzgledna cisza panowala az do konca trasy. Kurwa koles byl taki chlodny, ze swoim wystapieniem zmrozil caly autobus.
  Niczym obronca anonow

  #pasta #heheszki #takbylo #coolstory #przegryw #stulejacontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)