Wpis z mikrobloga

mirki, musze wykonac schody na antresole. chcialbym zrobic lub zlecic zrobienie czegos podobnego jak na obrazku. wysokosc na ktora schody musza siegac to okolo 160-170cm, ilosc stopni to juz zgodnie z jakims standardem. czy ktos moglby mi podpowiedziec z jakich materialow nalezaloby to wykonac? ewentualnie moglby podjac sie wykonania takiego cuda? rozważam wersję z otwartymi półkami jak i tak jak na obrazku, z drzwiami #stolarstwo #slask #budownictwo
tomszczyk - mirki, musze wykonac schody na antresole. chcialbym zrobic lub zlecic zro...

źródło: comment_2AXvQYJvQOaA08evIRnK9ugHvgfqXGyC.jpg

Pobierz
  • 13
@tomszczyk: te schody ze zdjęcia nie wyglądają solidnie - na jakiś domek letniskowy mogą się nadać, ale to wszystko będzie się ruszać i trzeszczeć. Niestety nie mam kogo Ci polecić.
@tomszczyk: ja bym bał ikeę i do tego wzmocnił to belkami 8 lub 10, a na stopnie polecam pociąć blat kuchenny drewniany z casto - wychodzi najtaniej, a jak się bardzo cykasz kup gotowe schody i zrób pod nie zabudowę.
@tomszczyk: ile chcesz na to przeznaczyć? Budżetowe rozwiązanie? @kaczor dobrze mówi, w casto drewniane blaty maja mega ceny, wiec jak sam robisz to dobrze Cie to wyniesie.
Po wykopowej znajomosci moge Ci zaprojektować schody (bez zabudowy) i wysłać szablony w formacie 1:1 (do wydrukowania). Wtedy zrobienie schodów to bedzie juz pestka.