Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania #prawo #bylazona #zwiazki

Mirki,
Problem w jest... była żona mojego #niebieskiego nie daje mu spokoju. Nawet nie chodzi o to, że chce do niego wrócić, tylko co miesiąc robi sprawę w sądzie ()
mają razem dziecko i o to te sprawy. Niebieski jest dobrym ojcem, płaci alimenty, widuje się z dzieckiem w wyznaczonym czasie... wszystko ok, a ta się cały czas szuka dziury w całym. Sądy muszą przyjmować te wnioski. Myślimy, że to przez zazdrość.
Nie wiem już co robić, chcieliśmy obniżyć alimenty, bo materialistka bardzo z niej, ale nie chcemy, żeby to się odbiło na dziecku.

Macie jakieś rady, co zrobić, żeby się odczepiła?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Zainwestujcie raz a dobrze w dobrego papugę.
Mimo, że jest to zabieg "zgodny z prawem" to zawsze można jakiś niuans znaleźć.

Za jednym zamachem możecie spróbować obniżyć alimenty i zwiększyć częstotliwość spotkań/czasu spędzanego z dzieckiem.
Wtedy możecie dzieciaka zabierać na wycieczki, a nawet go ubierać - to jest wkład finansowy w dziecko.

Licz się z tym, że ta kobieta będzie tworzyła projekcje w swojej głowie, że wszystkiemu winni jesteście wy
OP: @TaoHosts Co adwokat może nowego wnieść? Sąd raz już ją wyśmiał, a ona nic sobie z tego nie robi... Ta kobieta mnie nie znosi, u niej w domu o mnie się mówi "ta baba", że jestem głupia... To wszystko mówi nam dziecko. Ona nam nawet nie daje ubrań dla dziecka, bo to się rzekomo niebieskiemu nie należy. Musielibyśmy złożyć dwa oddzielne wnioski?

@KosmicznyPolityk ciężka sprawa, gdyż niebieski ma pracę, w
OP: @KosmicznyPolityk @Mollina Chcieliśmy spróbować badań, ale kurczę, to chyba może tylko sąd nakazać... Nie za bardzo wiemy, czy w ogóle wolno nam sugerować sądowi to w jakikolwiek sposób...
Baba nie jest na pewno normalna. Całe zachowanie jej to temat na całkiem dobrą książkę psychologiczną, ale nie chcę tego tutaj opisywać za bardzo, żeby czasem to do niej nie dotarło.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: akado
@AnonimoweMirkoWyznania: w trakcie rozprawy sądowej jest możliwość wskazania konkretnych zachowań drugiej strony, które jasno wskazują, że coś jest nie halo. Nie wiem dokładnie jak to się odbywa, ale znajdźcie jakiegoś psychologa, psychiatrę który w opisie na swojej stronie ma, że jest również biegłym sądowym i on Wam udzieli wskazówek jak to dalej pociągnąć. Naprawdę, da się. Mój kumpel miał ostatnio przejażdżkę z laską, która mu syna porwała, ale jako matka, teoretycznie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest duuuużo nadziei, walczcie. Ale odradzam opcję jak w radzie powyżej "punktujesz i już". Lepiej pójść do biegłego, który się na tym zna i od razu zrobić to solidnie. Jak pierwsza próba podważenia jej stabilności pójdzie kiepsko, to później ona zacznie machać argumentem "od dawna próbowali zrobić ze mnie wariatkę". Za takie tematy nie należy brać się na własną rękę, zwłaszcza, że dużo to nie kosztuje a na szali jest
@AnonimoweMirkoWyznania jak baba mędzi z zasady, że tak bo tak jej się podoba to rada jest banalna ale niełatwa. Trzeba jej chłopa znaleźć. Jak będzie szczęśliwa to od exa się odczepi i da mu żyć. Mój ex dopóki nie znalazł kobiety był mendowato złośliwy i stał okoniem z każdą sprawa. Później jak ręką odjął, uspokoił się i do tej pory jest neutralnie.
Obniżyć alimenty ciężko. Chyba, że płaci jakieś wyższe niż minimum