Wpis z mikrobloga

Ale się cieszę :D.

Przyjechały do mnie całe i zdrowe, dzięki pomocy znajomych z Cichlidae.pl, Apistogramma sp. D50. Super Apistogramma, bo samice to larwofilne gębacze(takich potwierdzonych gębaczy jest obecnie zaledwie 5 gatunków, jeżeli któregoś nie przeoczyłem). Do tego totalny rarytas- w Polsce mam je ja i jeszcze jeden znajomy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ryby dzielnie zniosły podroż z Niemiec od super człowieka oraz apistomaniaka Rolanda Kippera i wyglada na to, że strat nie będzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°).

#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Pobierz Papja - Ale się cieszę :D.

Przyjechały do mnie całe i zdrowe, dzięki pomocy znajom...
źródło: comment_HYB0wPFEvUkKTdwvOtG6F6zOyT7V212k.jpg
  • 9
@Tichyplusn: gębacze dzielimy na owofilne i larwofilne. Gębacze owofilne zaczynają inkubować potomstwo od ikry, larwofilne pobierają wyklute larwy do pyska i inkubują je w pysku dopóki nie wykorzystają woreczka żółtkowego.
@Papja: Dwa razy widziałem młode, niestety nic nie przetrwało. Może kiedyś się zainteresuje bezpieczeństwem potomstwa. Pewnie byłoby inaczej gdyby nie fakt, że w tym zbiorniku już mam pełną obsadę i nie chcę mieć więcej ryb, a nawet gdybym chciał to pewnie musiałbym się innych pozbyć :P

ps. chociaż nie wiem czy jest się czym chwalić tj. ginącym narybkiem
Pobierz Tichyplusn - @Papja: Dwa razy widziałem młode, niestety nic nie przetrwało. Może kied...
źródło: comment_kMHK7MAKccvP1CygnhYmcNTABvsEkD1o.jpg