Wpis z mikrobloga

Nasz rząd nie ogarnia co to krypto, z prawem i regulacjami na ten temat jesteśmy jak zwykle w dupie.
Brak regulacji to chyba dobrze nie? A no nie do końca. Brak decyzji jest najgorszą decyzją.
Co innego "zdrowa regulacja" a co innego kompletna ignorancja (stan prawny na dzień dzisiejszy). Brak jasno określonych zasad sprawia, że poważni inwestorzy i firmy nie wchodzą w ten biznes bo nie wiedzą co ich czeka - ryzyko jest zbyt duże.

Chociaż znając życie jak już PiS się za to zabierze to zdecyduje za nas - bo oni lepiej wiedzą co dla nas dobre, a co złe.
Hurr durr crypto AmberGold! Lepiej w Pekało trzymać! Aha no i ZA PEŁOOOO...

#kryptowaluty #bitcoin
Pobierz rosiv - Nasz rząd nie ogarnia co to krypto, z prawem i regulacjami na ten temat jeste...
źródło: comment_BJXxwvh8tX5YLgavRCQlx5TTI8mYaXTo.jpg
  • 14
@rosiv: kupujesz na zagranicznej gieldzie np binance, na jakiegos losowego maila, wyplacasz przez localbitcoins za czek blik w gotowce, masz w dupie US i ich regulacje badz ich brak

oczywiscie nalezy sie rozliczac i nie namawiam do powyzszego XDDD wszystko legalnie panie wladzo

@fegwegw: Regulacja to nie tylko jasne postawienie sprawy czego nie wolno ale również jasny sygnał co wolno.
Nie chciałbym 1000 zakazów ale proste i przejrzyste zasady. Przykład? Pozwolenie na wypuszczanie w Polsce ICO pod kilkoma drobnymi zastrzeżeniami, np używania do tego tylko smart contract-ów które dają inwestorom pełną władzę kiedy i w jakich transzach pieniądze trafiają do startup-u (po kolejnych etapach wywiązywania się z obietnic) z możliwością wycofania się na wypadek
@sir_nietzsche: Ja doskonale wiem jak w teorii wyprowadzić z krypto pieniądze bez płacenia podatków. Mało tego, mam pewność, że nigdy żaden US nie ogarnie jak to się stało patrząc na to jak prawo w tym kraju jest zacofane.
Ale zdecydowana większość ludzi, którzy potencjalnie mogliby wejść w krypto nie ma takiej wiedzy i nie ma czasu ani nerwów aby się nad tym głowić.
Chcę kraju, w którym nie trzeba na każdym
@rosiv: przecież premier morawiecki wyraźnie powiedział jakie ma intencje "musimy chronić Polaków przed inwestycjami w kryptowaluty". Takie dokładnie słowa padły.

To co zrobią i kiedy to nie wiadomo, ale intencje nie są najlepsze, oj nie.
To co zrobią i kiedy to nie wiadomo, ale intencje nie są najlepsze, oj nie.


@iAmTS: trzeba bedzie prowadzić sobie działaność poza Polską i mniej #!$%@? na polskie prawo innego wyjscia nie ma.
( ͡° ͜ʖ ͡°) Już nawet nie chodzi o unikanie podatków tylko że nagle im się zdanie w środku roku zmieni bo tak. W Polsce jest patologia generalnie.