Wpis z mikrobloga

@trq: połaź po osiedlu i sobie weź jednego, koty bezpańskie pakują się wśród ludzi, w nadziei na jedzenie, tylko nie bierz kotki która tyle co urodziła i zdobywa żarcie dla młodych, tak to wszystkie twoje do wyboru, do koloru, tylko opiekuj się nim
@turok2016: nie mówię żeby kradł, ale przecież jest w cholerę bezpańskich/porzuconych nieudanych prezentów na święta/urodziny to idzie wyczuć czy zwierz jest porzucony, czy po prostu sobie wyszedł, od 5 lat mam tak pieska co wygląda jak owczarek niemiecki, zachowuje się jak owczarek niemiecki, i chyba to owczarek niemiecki, teoretycznie miałem dać mu tylko michę wody i jakiś kawałek kiełbaski, w praktyce to został na dłużej pani weterynarz nie potrafiła wtedy stwierdzić
@anenya: no wszystko fajnie, ale jak mam podpisywać jakieś papiery, spodziewać się kontroli itp. to już lepiej na olxie znaleźć gdzie ktoś mi da bez problemu. Jeszcze czytałem, że "adopcja jest płatna", czyli co? mam jeszcze dopłacać schronisku, że wziąłem od nich kota?
@trq w każdym schronisku podpisujesz papiery i na pewno większość przyjdzie na kontrolę by sprawdzić, czy zwierzakowi nie dzieje się krzywda, bardzo słuszna praktyka, zwyrodnialców nie brakuje niestety. Zwraca się koszty które schronisko poniosło na sterylizację, odrobaczanie itd, nie ma w tym nic złego, schroniska się utrzymują głównie z dotacji ledwo wiążąc koniec z końcem. To nie są duże opłaty. Jeśli nie masz zbyt dobrej sytuacji finansowej to rozważ jeszcze raz czy