Wpis z mikrobloga

#informatyka #windows #internet
Pomożecie?

Dostałam kompletnie czysty, bez systemu i recovery Samsung ATIV Smart PC 500T (XE500t1C-A01PL).

Zainstalowałam Windows 8.1, chyba taki jaki był od początku, klucz sobie pobrał z BIOSU i się aktywował automatycznie.

Ściągnęłam ze strony Samsunga program Samsung Update, zainstalowałam proponowane sterowniki, ale po wykonaniu tej czynności w menadżerze urządzeń w zakładce Inne urządzenia, wyświetla mi się Nieznane urządzenie. We właściwościach jest napisane, że Lokalizacja: na Intel® Atom™ Processor Z2760 I2C Controller

Próbowałam ściągać i instalować sterowniki ręcznie, ale nic to nie dawało. W końcu w akcie desperacji pobrałam Driver Booster'a, ale po tym jak nastąpiło ponowne uruchomienie, przez chwilę dało się wejść na pulpit, a komputer znów się wyłączał i tak w kółko. Więc wgrywałam sterowniki pojedynczo i robiłam przywracanie systemu jak coś było nie tak.

To nieznane urządzenie nie było by wielkim problemem, ale komputer nie pokazuje dostępnych sieci wi-fi. Wi-fi niby jest, da się włączyć i wyłączyć, ale połączenia żadnego nie wykrywa. Jak podepnę modem usb internet jest.

Nie mam już pomysłu co z tym zrobić.
Czy moglibyście coś podpowiedzieć?
Może zainstalować innego Windowsa?
Lub ktoś wie, jakie sterowniki wgrać, aby wszystko działało?

Załączam screen jak to wygląda w menadżerze urządzeń.

Męczę się z tym już 3 dni :/
Pobierz M.....n - #informatyka #windows #internet 
Pomożecie? 

Dostałam kompletnie czysty...
źródło: comment_w4iEweweejG1lLXwvQZ3WYVd0dA5hCPC.jpg
  • 30
@gomezikpl 10 będzie trzeba aktywować a tu już może być potrzebny klucz (licencja). Chyba że ktoś już wcześniej zrobił update do 10.

Podsumowując można sprawdzić.
Narzędzie od MS: Windows Creation Tool
Dziękuję za pomoc, wgrywam inny Windows i robię wszystko na czysto :)
Ogólnie myślę, że może chodzić o Nuvoton SPB Driver, ale nie chce się instalka odpalić nawet
@balrog84: spróbuję od tego zacząć bo wygląda całkiem ok :)
@dktr: spróbuje na czystym windowsie jak będzie ten sam problem bo na tym chyba mam połowę funkcji poblokowane, nic się nie da zrobić
@MissPinguin sterowniki do Wi-Fi niby masz zainstalowany. Proponuje byś jeszcze raz pobrał i zaistalowal sterowniki do Wi-Fi ze strony producenta.

Natomiast nieznane urządzenie to to prawdopodobnie jest karta LAN (o ile ten komp ma lan, nie sprawdzałem po modelu w necie)
@earvin 2 dni temu robilem aktualizacje z windows 7 do 10 przez windows media creation tool i się aktywował - chociaż na stronie microsoftu jest napisane , że ta metoda już wygasła. Później na czysto instalacje windows 10 bez klucza i aktywuje się już automatycznie