Wpis z mikrobloga

Mireczki z #ekonomia #bankowosc #banki #it #ecommerce . Mam jedno pytanie apropo formatki bankowej #iban

Jak myslę wszyscy dobrze wiemy #iban zawiera w ostatnich 4 "czwórkach" cyfr numer rachunku posiadacza formatu XXXX XXXX XXXX XXXX, wcześniej zas jest numer identyfikujący bank. Moje pytanie brzmi. Czy banki w tej sekcji numeru iban - rachunku posiadacza, banki przydzielają numery w pełni losowo, czy ukrywaja w nim np. wewnętrzne podziały np. numery klientów w zależności od oddziału/typu rachunku/posiadacza etc? Jeśli tak to w jaki sposób?

Czy specjaliści z @ZespoIMbanku @Zespol_BZWBK @ING_Bank_Slaski zechcą mi pomóc w tej kwestii?. Oczywiście pytam o ogólną praktykę z która Państwo mogli się spotkać w sektorze bankowości, wiem że nigdy ze względu na tajemnice bankowe nie uzyskał bym odpowiedzi o tym jak to u państwa wygląda.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 10
@grubson234567 Google : iban kalkulator. Możesz sprawdzić dane że swojego konta. Poza tym iban masz zintegrowany dla kraju. Zawiera tylko numer placówki banku. Głównie informacje o placówce masz w swift ale w niektórych krajach także w ibanie. Może rozpisze to jako jutro bo dziś mi nie mam sily
@grubson234567: Druga czwórka identyfikuje oddział banku, ale to nie jest stosowane przez wszystkie banki.
Na przykład w Aliorze da się z tego odczytać tylko podział na Alior Bank (0005), T-Mobile Usługi Bankowe (1044) i Kantor Alior Banku (1057).
Dalej w przypadku Kantoru Aliora da się odczytać walutę rachunku - numery kont są formowane w postaci:
XX 2490 1057 0000 99WW KKKK KKKK, gdzie WW to kod waluty (np. 00 - PLN,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adrpan: A gdzie ja pisałem o ING? Dałem tylko konkretne przykłady z dwóch ofert Aliora i tyle. One nie mają zastosowania w innych bankach i nic takiego nie sugerowałem.