Wpis z mikrobloga

Znalazłem ciekawy problem przy przesiadce na #ps4pro.
Na #ps4 FAT nie miałem żadnych problemów z podłączeniem moich słuchawek ( #razer Kraken Pro) przez złącze USB.
Że konsola była oddalona ode mnie więcej niż 1.5 metra (a tyle ma kabel od Razerów) to podłączałem ją przedłużaczem USB, który pamięta rok ~2005 bo dostałem go wraz z kamerą internetową przy przedłużaniu Neostrady.

Podłączyłem wczoraj słuchawki USB do PS4 Pro wraz z moją archaiczną przedłużką i wszystko działa jak powinno - teoretycznie. Dźwięk w słuchawkach jest bardzo dobry, ale mikrofon już nie działa rewelacyjnie. Ekipa na czacie głosowym w imprezie zgłaszała mi, że słychać takie metaliczne skrzeczenie co każde wypowiedziane słowo.
Przyniosłem kolejną przedłużkę i problem był taki sam. Po podłączeniu dwóch przedłużek mikrofon wydawał już tylko przypadkowe metaliczne dźwięki.
Zdezorientowany podłączyłem słuchawki bezpośrednio do PS4 Pro i problem zniknął.

No i mam teraz zagwozdkę - czemu przedłużacze na PS4 FATdziałały a na PRO już nie chcą w 100%.
Mam i tak problem na małą skalę, bowiem na forach zgłaszają, że czasami PS4 Pro ma wywalone na komunikację z jakimikolwiek słuchawkami z mikrofonem na USB.
Na Redditcie pojawiają się dwie sugestie:
1) Przedłużacz jest przystosowany do USB 1.0 i przy PS4 FAT nie było tego problemu bo były tam USB 2.0 a nie 3.1 jak w PRO.
2) Problemem są same Razery, które z jakiegoś powodu mają problem z przedłużaczem
3) Trzecia sugestia z Elektrody - mam za długi kabel i USB nie chce współpracować bo przedłużacz jest średniej jakości i zalecają aktywny.

#playstation4 #playstation
  • 10
@Vader-Poland sugerowalbym się rozwiązaniem pierwszym. Jeden kabelek wlutowany nie tam gdzie trza może robić robotę. Idź do jakiegoś media i kup se przedłużkę nowa i zobacz. Słuchawki problemem być raczej nie mogą bo niby jak. A na elektrodzie #!$%@?ą, długi kabel to taki co miałby z 50 metrów nie dwa
@ZmutowanaFrytkownica Wiesz co, wydaje mi się że ta specyfikacja dotyczy wersji Slim. Po pierwsze, nie ma nigdzie wymienionej Slim, a tylko PS4 i PS4 Pro. Po drugie, nie widzę wzmianki o optycznym wyjściu dźwięku, a "FAT" takie miał. Po trzecie niezbyt chce mi się wierzyć, że oryginalne PS4 miało nie dość że oba USB 3.1 Gen1 to jeszcze Wi-Fi ac.

O, dopiero zresztą zauważyłem, zakładka PS4 ma numer serii CUH-2000, a to
@BigBadBat: @ZmutowanaFrytkownica:
No ok, czyli teoretycznie mówimy tu o różnicy pomiędzy 3.1 a 3.0 - chociaż też nie jestem tego pewien bo widzę tylko nagłówki specyfikacji pierwszego FATa.
Czyli nadal jestem w kropce bo nie mam pojęcia z czego wynika problem z problemami z dźwiękiem.
Gdyby jeszcze podłączenie słuchawek bezpośrednio do PS4 Pro dawało ten sam problem to winiłbym porty USB, ale problem zaczyna się przy podłączeniu przedłużacza i to