Wpis z mikrobloga

@zdzislawspanialy 2 tys nie przekroczyło, ale nawet jakby nie sięgać do np dyskusji na forum DWS to jest absurdem taki stosunek zadanych strat skoro 900 tys WP w 1939 zabiło 17 tys Niemców, a korpus AK kilkadziesiąt tysięcy niewyskolonych bez doświadczenia w kilku procentach uzbrojonych ludzi bez broni ciężkiej miało zabić 10 tys. Jescze są bzdury o 4 armii koalicji antyhitleriwskiej i wiele więcej bzdur ku pokrzepieniu serc
Jescze są bzdury o 4 armii koalicji antyhitleriwskiej i wiele więcej bzdur ku pokrzepieniu serc


@dertom: Dodałbym jeszcze fejkowe cytaty gdy znane postaci podziwiają Polaków (nawet Hitler i Goebbels). Miesza sie to z prawdziwymi lub podrasowanymi. Zawsze mnie to żenuje.
Zauważyłem, że na Ukrainie jest podobnie i lataja fejki jak De Gaulle wychwala UPA.
Jugosławia wystawiła bodajże 4 armie ogolnowojskowe i Francja także miała liczniejsze wojsko. Byliśmy 3 ale w 1939


@dertom: Polaków w końcowym okresie wojny 700 tys. na frontach i 400 tys. w ruchu oporu. Jugole mieli dwa razy tyle w ruchu oporu, ale praktycznie nie liczyli się na frontach. Z Francją też nie wiem skąd to wziąłeś, 70 tys. w ruchu oporu i 550 tys. wojska w końcowym okresie wojny. Także nie
@Justycjariusz w zyciu nie spotkałem się z tak absurdalnym zawyzeniem liczebności WP czy partyzantki, na ale jeśli w to wierzysz to jednak nie mam zamiaru Cie od tego odciągnąć, każdy może sobie temat zweryfikować
@dertom: Za to 800 tys. Jugoli w partyzantce to każdy biegał z karabinem i zabijał Niemców. Żadnych małych sabotażystów nie było. Nie to co u nas, u nas w AK to sami kolejarze byli. Ja zaniżam, a Ty pisząc że Jugoli było więcej już ich nie zawyżyłeś? Boże. I podając te 800 tys. w `39 to dokonałem właśnie maksymalnego zaniżenia, uwzględniając że nie przeprowadzono pełnej mobilizacji.

I w ogóle to mógłbym