Wpis z mikrobloga

W takich chwilach naprawdę żałuję, że nie żyjemy w ateistycznym kraju.

Kluczową kwestią, kto pójdzie na czarny czy też biały protest, jest wyznawana #religia katolicka.

Jeśli ktoś głęboko wierzy w życie pośmiertne, w sens cierpienia, motyw męczennika itd. - pójdzie na biały protest. Ktoś kto wątpi - nie będzie miał wątpliwości poprzeć czarny protest.

Nie wiem kiedy zaczyna się człowiek i jak to sprecyzować, ale w tym sporze dalej tylko jedna strona ma rację niestety.
#czarnypiatek #aborcja
  • 5
@waro: Jeśli mamy skrajności np dwie aborcje w cenie jednej, aborcja zdrowego dziecka w 9 miesiącu (aborcja może powodować blizny które utrudniają zajście w ciąże) lub całkowity zakaz = największa populacja w europie dzieci chorych i upośledzonych m. in. przez domowe sposoby aborcji i dzieci bezdomnych - https://www.youtube.com/watch?v=HGxE6qhPssg tak było w Rumunii za komuny.

Jak dla mnie oczywisty jest że konieczny jest jakiś kompromis do obecnego prawa dodał bym może możliwość
Nie wiem kiedy zaczyna się człowiek i jak to sprecyzow


@waro: proponuje, choćby tak dla poszerzenia horyzontow rozprawe naukowa poruszajaca problem różnych kryteriów związanych z tym tematem ;)
Pismo autorstwa polskiego bioetyka, członka PAN.
@agaja: @Wotto:

ja też kiedyś sporo się zastanawiałem nad tym, kiedy "zaczyna się człowiek". Z perspektywy nauki nie da się jednoznacznie na to odpowiedzieć, a najlepszą odpowiedzią jest własnie "proces" - stawanie się człowiekiem jest procesem, bez konkretnego jednego punktu w czasie.

W biologii jest sporo takich procesów, gdzie używamy nazw A i B a tak właściwie nie da się wskazać konkretnego ścisłego miejsca, w którym A staje się B.