•  

  W takich chwilach naprawdę żałuję, że nie żyjemy w ateistycznym kraju.

  Kluczową kwestią, kto pójdzie na czarny czy też biały protest, jest wyznawana #religia katolicka.

  Jeśli ktoś głęboko wierzy w życie pośmiertne, w sens cierpienia, motyw męczennika itd. - pójdzie na biały protest. Ktoś kto wątpi - nie będzie miał wątpliwości poprzeć czarny protest.

  Nie wiem kiedy zaczyna się człowiek i jak to sprecyzować, ale w tym sporze dalej tylko jedna strona ma rację niestety.
  #czarnypiatek #aborcja

  +: Apollo_Vermouth, Castellano +4 innych
  •  

   @waro: Jeśli mamy skrajności np dwie aborcje w cenie jednej, aborcja zdrowego dziecka w 9 miesiącu (aborcja może powodować blizny które utrudniają zajście w ciąże) lub całkowity zakaz = największa populacja w europie dzieci chorych i upośledzonych m. in. przez domowe sposoby aborcji i dzieci bezdomnych - https://www.youtube.com/watch?v=HGxE6qhPssg tak było w Rumunii za komuny.

   Jak dla mnie oczywisty jest że konieczny jest jakiś kompromis do obecnego prawa dodał bym może możliwość aborcji na życzenie do 2 miesiąca ciąży i też przydała by się prawna aborcja dla mężczyzn bo na chwilę obecną nigdzie na świecie nie ma takiej opcji.
   Nawet w krajach do bólu postępowych, kobieta może dokonać aborcji na życzenie a mężczyzna jedyne co ma do powiedzenia to uuuuaaaaaaa podczas seksu.

  •  

   Nie wiem kiedy zaczyna się człowiek i jak to sprecyzow

   @waro: proponuje, choćby tak dla poszerzenia horyzontow rozprawe naukowa poruszajaca problem różnych kryteriów związanych z tym tematem ;)
   Pismo autorstwa polskiego bioetyka, członka PAN.

  •  

   @agaja: konflikt interesów, autor to zakonnik salezjanin

   prof. PAT dr hab. Tadeusz Biesaga SDB
   Katedra Bioetyki Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie

   +: izycka
  •  

   @Wotto: w omowieniu roznych kryteriow zadnego konfliktu nie ma.

  •  

   @agaja: @Wotto:

   ja też kiedyś sporo się zastanawiałem nad tym, kiedy "zaczyna się człowiek". Z perspektywy nauki nie da się jednoznacznie na to odpowiedzieć, a najlepszą odpowiedzią jest własnie "proces" - stawanie się człowiekiem jest procesem, bez konkretnego jednego punktu w czasie.

   W biologii jest sporo takich procesów, gdzie używamy nazw A i B a tak właściwie nie da się wskazać konkretnego ścisłego miejsca, w którym A staje się B. Np. ewolucyjne powstawanie nowego gatunku - bo każdy rodzic i dziecko jest zawsze tego samego gatunku - coś takiego jak różne gatunki wyodrębnia się dopiero wtedy, gdy patrzymy na całość w szerszym ujęciu.

   Nie daje to odpowiedzi pytanie "Czy #bialyprotest czy #czarnyprotest?", ale pokazuje, że w tej kwestii nie będzie tej jednej idealnej odpowiedzi na kwestie związane z aborcją.

Gorące dyskusje ostatnie 12h