Wpis z mikrobloga

Ale się teraz #!$%@?łem. Właśnie na TVP1 poleciała reklama zdrapek Lotto z tekstami typu, że gra w zdrapki to przyjemna forma spędzania czasu i miły dreszczyk emocji. #!$%@? mać, ile milionów podatnicy płacą rocznie za "walkę" z hazardem? 10 milionów? 50? 100? Zakazy, blokada internetu, ustawy, czcze gadanie o ochronie społeczeństwa, po czym PAŃSTWOWA telewizja puszcza w chyba najlepszym czasie antenowym spot PAŃSTWOWEJ FIRMY HAZARDOWEJ o tym, że HAZARD to przyjemna forma spędzania czasu!

#lotto #tvp #bekazpisu #oswiadczenie #hazard #poker #polska #zalesie #truestory
  • 18
@mistrz_tekkena: nie jestem specjalnie w temacie ale tutaj chyba bardziej chodzi o kontrolę i nielegalne dochody,

jakby granie z kumplami było legalne no to zarobiona kasa też legalna i każdy by twierdził, że te miliony w walizkach to wygrane z kumplami,

no a dzięki temu, że poker nie jest tylko losową grą to bardzo łatwo w ten sposób można też prać lewą kasę bo wystarczy się umówić z kumplami, że się
@44Fish: Ale przecież tak można wyprać kasę na 100 różnych sposobów: Umów się z 10 kumplami na darowizny powiedzmy 30 tys. od każdego - jakiś tam mały podatek zapłacisz no ale uogólniając 300 k masz wyprane. Idź do bukmachera i postaw 100 k na kurs 1,02, potem jak ktoś Cię zapyta skąd masz no to przecież u bukmachera wygrałeś. Załóż sobie zakład fryzjerski i wystawiaj co 15 minut paragon 30 zł
@Kajotpe: od darowizny jest przecież 20 proc. i to jest ogromny podatek jak na takie operacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak postawisz u bukmachera 100k no to nic Cię to nie urządzi jak wygrasz 102k bo dalej masz lewe 100k + "legalne" 2k,
co do tego fryzjera to przecież skarbówka udowodni, że masz kasę "nie mających pokrycia w ujawnionych źródłach" i dowali karne 75 proc,

jasne, że
@44Fish:
Ogromny podatek 20%? Przecież to dużo mniej niż opodatkowanie Twoich legalnych dochodów.

Od bukmachera Twoja wygrana wynosi 102k, nie 2.

Z fryzjerem chyba mnie nie zrozumiałeś. Przecież napisałem, że wystawiasz normalnie paragony. Także też od tego płacisz normalnie podatek itp. jak od normalnego dochodu, jakie 75%?
@Kajotpe: naprawdę nikt nie pierze lewej kasy za 20 proc, to zupełnie nieopłacalne,
jakby tak było to właśnie wszyscy by sobie dawali darowizny,

chyba się nie zrozumieliśmy... gdy skarbówka będzie Cię kontrolować to zapyta skąd masz 102k i powiesz, że wygrałeś u bukmachera to będą chcieli potwierdzenia wygranej, Ty im pokażesz i zapytają wtedy skąd wziąłeś 100k na los? i te 100k musi być legalne,

z fryzjerem chyba też mnie nie
@Kajotpe: to idzie powoli w taką stronę, że w wiadomościach będą ostrzegać przed importowanymi owocami a za parę minut reklama z hasłem- polski cukier krzepi i wzmacnia kości!

Chcesz kupić bitcoiny za 100 zł(pomijamy jaki z tego interes, nie o tym temat) no kurła trzeba Cię ostrzec, zdrapki za 100 zł- proszę bardzo, miej ten dreszczyk emocji.

Marihuana jest zła, bo nie ma z niej wpływów, ale alkohol to już co
@44Fish: Eh, ja Ci podałem sposoby które są powszechnie stosowane i które widziałem na własne oczy, ale skoro wiesz lepiej... ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja z kontrolami skarbowymi mam do czynienia codziennie od kilku lat.

Nie no masz rację, odkąd zakazano pokera to w Polsce skończyło się pranie brudnych pieniędzy, brawo rząd.

BTW.
Skoro:

naprawdę nikt nie pierze lewej kasy za 20 proc, to zupełnie nieopłacalne


To
@Kajotpe: no ja też mam swoje informacje i kontrole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przecież mamy 25 proc. podatku od pokera live MTT i faktycznie problem rozwiązany bo nikt nie pierze na nim kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)