•  

Oto kary ze R1 @ Bathurst - ACLeague Motorsport Capsule GT3 CUP:
    --------------------------------------
    PRO:

pokaż spoiler eXelium - 1xO
    teliss - DQ
    pimpeek - 1pk
    debek007 - 1pk
    robertus - 1pk
    drouser - 1pk
    Sumek - DQ
    DFGT - DQ
    solar - DQ
    cq.wobo - DQ
    Norbert - DQ
    Lucjan Prochnica - DQ

-----------------------------
    SEMI:

pokaż spoiler swirbdg - DQ + 8xO = DQ z R1, DQ z R2 za 4xO, DQ z R3 za kolejne 4xO
    DRN - DQ
    cabajo - 1pk
    ziomalnb - 1pk
    cox21 - DQ
    Kilroy9 - DQ
    mrfloyd - DQ
    QBX - DQ
    Randall - DQ
    ManiacMike - DQ
    mateush92 - DQ
    giebeka - DQ
    Skyseerr - DQ

-------------------------------
    AM:

pokaż spoiler Piotr Dziegielewski - 2xO
    mostnewest - 2xO
    Paweł Sobociński - 2xO
    SPIKE - DQ + 1pk
    SHUTAH - 1pk
    Suszkin - DQ + 1pk
    StefanoTerazwino - DQ
    nino - DQ
    Floszunio - DQ
    krwisty - DQ
    borates - DQ
    Mrowson - DQ
    Tuchan - DQ

---------------------------------
    ROOKIE:

pokaż spoiler tuspam - DQ
    Mateusz Jasnowski - 1pk
    Kakaszil - DQ
    sz__po - DQ
    hawelor - DQ
    Aderonis - DQ
    Zdrojson - DQ
    Petrus - DQ
    Mornnik - DQ
    ixamin - DQ

------------------
    KICK ZA PING:

pokaż spoiler Drouser2K
    Kimiz
    SlowikFTW
    -
    - Zostaje DNF, 0 punktów. Z myślą m.in. o takich "wypadkach" mamy w tym sezonie liczone do generalki 6 z 7 rund.

-----------------------------------------
    Szczegóły TUTAJ
    ------------------------------------------
    #acleague

źródło: wykop.pl

•  

Uważam iż w moim przypadku DQ jest nie uzasadniona. Dwa razy wrzucałem screena z liczbą wyjazdów i nie przkroczyłem 4. Mimo błędnej aplikacji PLP nie zyskałem absolutnie nic względem innych graczy. Wrzucam jeszcze raz zdjęcie (lewy górny róg 4/4)

•  

@Kilroy9: już było mówione, nie będą weryfikować każdego i zła apka leci z automatu. Też mógłbym się kłócić bo miałem 3/7 alw co to da, będą weryfikować tyle replayów? Jak wyżej. Liczone tylko 6/7, więc powodzenia na następnym wyścigu u tyle :)

•  

faktycznie moja wina, dzieki za punkta, zrozumialem i nie popelnie juz takich bledow. (Back to pit i dalej jazda -1 punkt)

•  

@ACLeague: dq znaczy dyskwalifikacja??( ͡° ʖ̯ ͡°) i co znaczy "2x0" ??

•  

@gig888:
      DQ - dyskwalifikacja
      2xO - dwa ostrzeżenia, cofnięcie o 8 miejsc w wynikach (2x4), jeśli nie ma miejsca to przechodzi na kolejny wyścig

•  

AKTUALIZACJA:
      tuspam - DQ zniesione

•  

@Tuchan no i 10 miejsce poszło w pi..u (ʘ‿ʘ)

•  

@ACLeague: Patrząc na regulamin kara za PLP nam przysługuję. Ale chciałbym tylko przyznać, że w przypadku, gdy kierowca nie przekroczył 4 cięć to trzeba być totalnym chujem, żeby dać mu karę. No ale cóż.

•  

@giebeka: w pełni rozumiem Wasze rozgoryczenie jak i w pełni zrozumiałbym jakby szefostwo za to dało zamiast DQ jakieś pkt karne czy ostrzeżenia. Ale z drugiej strony od czegoś jest regulamin i się go już trzymajmy. Bo powiedzmy ktoś się zapomni na R2 i bedzie miał też błędną apkę, wyłapie co prawda regulaminową ilość ostrzeżeń i... dajemy DQ, bo był osamotniony w złej apce, albo takich osób było zaledwie kilka a nie 30?

Sytuacja z poprzedniego sezonu, co mnie np. "trochę" wkurzyła. Ktoś nie miał 14 validów, ale twierdził że wyłączyło ucięło serwer jak był akurat na pomiarowym, ale było już po regulaminowym czasie - dano mu pojechać w wyścigu w serwerze do którego się zakwalifikował. Na la sarthe miałem 14 validów, ktoś stojący na torze "chuj nie dam back to pits" zjebał mi okrążenie pomiarowe tuż przed metą, wyłapałem spina na tarce i zabrakło mi jednego valida (a miałem zdaje się 5 czas preq) i tu już dla mnie taryfy ulgowej nie było i wyjebali mnie do AM.

Kolejny przykład to molibdenowy vs Tuchan i DFGT vs Sefni. W pierwszym brak restartu, w drugim decyzja o restarcie.

Bądźmy konsekwentni do jasnej anieli.

•  

Bo powiedzmy ktoś się zapomni na R2 i bedzie miał też błędną apkę, wyłapie co prawda regulaminową ilość ostrzeżeń i... dajemy DQ, bo był osamotniony w złej apce, albo takich osób było zaledwie kilka a nie 30?

@cienki137: No od tego było R0 właśnie, żeby sprawdzić czy każdy jest przygotowany do sezonu i ma poprawne apki. Nie dostałem powiadomienia żadnego po R0 to myślałem, że wszystko mam w porządku.

•  

@giebeka: przecież sędziowie mają tyle pracy, że żaden nie wygospodaruje 10 minut żeby w jakichś logach wpisać po kolei nazwę każdego gracza na zasadzie "<Nick>: PLP: Cut the track" czy jakoś tak i sprawdzić ile razy wyszukało:) chuj, że każdy z nich spędził z osobna znacznie więcej czasu klepiąc przynajmniej 15 validów:P

poza tym było powtarzane miliard razy! I nie ma taryfy ulgowej, niech każdy czuje się współwinny tego, że już nie ma aplikacji ACLeague Manager czy jak tam się ona zwała:P

•  

Przepraszam...nie jestem w temacie. Za co dostałem DQ? Bo wiem że cały wyścig jechałem czysto i mogę się podeprzeć replayem

+: giebeka
    •  

@sumek182 za brak PLP lub niepoprawne PLP:p Ale nie martw się, przecież 1 najsłabszy wyścig nie liczy się:) Chuj, ze pozostałym 100+ zawodnikom się zalicza i odpadnie im najgorszy performance lub wykorzystają nieobecność.

•  

@giebeka: ktoś mówił, że będą sprawdzane apki do R0? pierwsze słyszę. Nie masz odpowiedniej apki, jesteś sam sobie winien. Tak jak sam jestem sobie winien, że nie nabiłem 15 validów wczesniej na la sarthe.

Jedyne co sobie przypominam na R0 to to, że apki chyba w ogóle nie były wymagane. Nie wiem, dla mnie jakoś logicznym było zassanie odpowiedniej wersji aplikacji przed wyścigiem. ¯\_(ツ)_/¯

@sumek182: prawdopodobnie błędna wersja PLP

•  

Dobrze, ale to nie zmienia faktu że jechałem czysto zresztą jest od tego replay że zanim się kogoś ukarze to można to przecież sprawdzić? Cały wyścig bez kontaktów czysto i fair play.

•  

@sumek182: powiem Ci tak, mamy regulamin i imho się go trzymajmy. Zrobimy teraz wyjątek, to dlaczego byśmy nie mieli zrobić wyjątku następnym razem? Powiedzmy że (specjalnie, ale o tym nie musicie wiedzieć :P), będę miał błedną wersję apki na R2. Też taryfa ulgowa, czy już nie? A jak drugi raz mi się przytrafi, to jeszcze jest okay, bo w końcu pojechałem czysto, czy jednak już tym razem DQ?

•  

@cienki137 chyba im chodzi bardziej o to, że wymiar kary nieadekwatny do rzeczywistej szkody. Ciekawostka: z ptrackerem kiedyś było tak, że jednej osobie zaliczono validy, bo apka co 2 okrążenie liczyła invalid, czy jakoś tak. Logiki w postepowaniu się nie doszukasz. Chyba są równi i równiejsi.

Gówno prawda z tym trzymaniem się regulaminu. Sznikers podczas transmisji na żywo, gdy przygotowywał listy startowe chyba do road america, zapytany przez kogoś o kwestię pliku z obecnościami odpowiedział "jeśli ktoś się dostał do PRO to chce jechać":p nawet jak w dokumencie miał niezdecydowany. Takie kwestie reguluje regulamin!

•  

@mariusz-migdalek: a to niewątpliwie, dlatego zrozumiałbym jakby sędziowie dali jedynie O albo PK a nie DQ.

+: gig888
    •  

@cienki137: Wyścig testowy jak sama nazwa wskazuje, żeby przetestować czy wszystko ok.
      Już pisałem wcześniej, ale napiszę jeszcze raz. Aplikacje trzeba było pobrać: pTrackera i PLP. Miałem już je po zeszłym sezonie, myślałem, że kwestia zmienienia ilości warningów leży po stronie serwera, a nie klienta. Tak więc myślałem, że nie trzeba ich pobierać na nowo - mój błąd - biorę na klatę konsekwencję, ale nazywam tych co na to głosowali chujami, bo niezależnie od wersji aplikacji nic by się nie zmieniło w wynikach i przebiegu wyścigu i dawanie za takie coś DQ jest moim zdaniem niefajne.

•  

@mariusz-migdalek: to było do RA i chciałbym takich sytuacji uniknąć. Że jednym się na coś zezwala, a innym nie.

•  

Nie wiem czy to jest do końca rozsądne, że jest system który karze kierowców tylko dlatego że mieli niepoprawne PLP. Nawet nie wiedziałem, że jest inna wersja. Przypuszczam, że większość ukaranych w tym momencie kierowców dostała DQ za darmo. Jeżdże 3 sezon w tej lidze i pierwszy raz coś takiego widze - miałęm niepoprawne PLP to DQ

•  

@giebeka: ale co ma R0 do R1. Nie było nigdzie mówione, że na R0 będą sprawdzane aplikacje. Nie mamy po 5 lat by ktoś za nas sprawdził czy mamy odpowiednią aplikację. Sorry, ale ten argument do mnie ani troche nie przemawia.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@cienki137 Wydaje mi się, że po to robi się testy, by uniknąć właśnie takich sytuacji, a skoro nie, to wypadałoby jednak informować jak się wprowadza tak kluczowe zmiany jeśli niestosowanie się do nich
      a) jest całkowicie niezauważalne dla uczestników
      b) powoduje wykluczenie z wyścigu

•  

@mrfloyd: to były testy tylko z nazwy, zwykły funrace z autkami, którymi się teraz ścigamy w sezonie. By for fun pośmigać na trudnym torze i to wszystko. Zresztą @dj_sasek ładnie napisał na discordzie - wcześniej za to leciały DQ, więc żeby być uczciwym względem tych co dostali za to DQ w poprzednich sezonach i tym razem sie powinno należeć.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

•  

@mrfloyd: zresztą było powtażane, że nie będzie za ten wyścig R0 kar, więc nikt nie sprawdzał poprawności apek.

•  

@molibdenowypszemek: jak się czułeś widząc, że jak DFGT wyjebał w komentatora to był restart a Ty restartu nie dostałeś, tylko jakieś dankmemy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

@cienki137: To, że nie ma kar to akurat logiczne - na tym polega testowanie. :) Zwykle po przeprowadzeniu testu mówi się co było źle i co trzeba zmienić.

•  

@mrfloyd: odpowiedz mi tak szczerze - czy jest zapis w regulaminie że za niepoprawną wersję aplikacji jest DQ z wyścigu? Czy mieliście poprawne wersje aplikacji?

Czy mogę mieć niepoprawną wersję aplikacji do R2 bez konsekwencji?

Nikt, powtarzam, nikt nie mówił, że będzie cokolwiek sprawdzał i weryfikował do R0, bo mial to być tak na prawdę
      wyścig czysto for fun.

•  

A po czym można wnioskować czy ma się poprawną wersję czy też nie?

+: mrfloyd
    •  

@sumek182: po tym że aplikacja po połączeniu się z serwerem wyśle na czat odpowiednią wiadomość. Czyli w zasadzie nic to nie sprawdza. Jak ktoś chce to 1 minuta w notatniku i PLP ma z głowy, apka nie będzie sprawdzał cięć a wersje i konfig zaraportuje poprawną.

•  

aktualizacja punktów karnych za back to pit na qual:
      Suszkin - 3pk
      ziomalnb - 2pk
      debek007 - 3pk
      drouser - 2pk
      Mateusz Jasnowski - 2pk

•  

@ACLeague: Chciałbym się odwołać. Wykorzystałem opcję b2p gdyż jadący za mną bodajże Drouser 2k miał pingu również 2k i skacząc po 100 metrów w pewnym momencie pojawił się we mnie w t1 na moim już zjazdowym. Mając poważne uszkodzenia, a nie chcąc jednocześnie przeszkadzać zepsutym autem innym kierowcom jazdy na swoich pomiarowych kółkach na tak wąskim torze jak butthurt, użyłem b2p po czym odczekałem ok. 2,5 minuty w boksach aby upłynęła podobna ilość czasu co przy normalnym zjeździe. Wydawało mi się to w trakcie Q dość fair rozwiązaniem jak na to, że nie przez swoją winę a ping innej osoby zostałbym pozbawiony 1-2 hotlapów. Co innego gdyby to była normalna sytuacja bez pingu.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@pimpeek: Idzie do ponownego rozpatrzenia.

•  

@pimpeek: Brzmi logicznie, ale regulamin regulaminem. Patrząc na beton jaki panuje w administracji nie powinni przyjąć twojego odwołania. Jak rozpatrzą pozytywnie to będę sądził, że są równi i równiejsi...

•  

@giebeka: równi i rowniejsi? Sam wyjaśnił co się stało, postąpił logicznie i sensownie
      . Wyjaśnij mi proszę co tutaj by było pobłażliwym traktowaniem

•  

@Hazzzzy: Też postanowiłem logicznie gdy zorientowałem się, że mogę dostać 7 warnigów, a nie 4 jak w regulaminie i nie ciąłem tak dużo, tylko poniżej 4.

+: Kilroy9
    •  

@giebeka: porownujesz brak aktualnej aplikacji do zachowania się jak człowiek i nie wkurwia ja innych. Sam nie popieram tego dq za brak aktualnej aplikacji, ale robienie burzy i pisanie pierdół typu "równi i rowniejsi" jest bez sensu. I teraz co, każdy admin ma sprawdzić czy ludzie którzy mieli nieaktualna appke ścięli zakręt 4 razy? Polecam zrobienie tego samemu, ciekawe ile ci wyjdzie czasu w dupę

•  

@Hazzzzy: Przecież już Plupi to sprawdził.

+: gig888
    •  

Sprawdził to czy appka jest aktualna, tak? Czy sprawdzał też ścięcia

•  

no cóż, wiec w takim razie być może dq nie powinno być. Ale nie ma co porównywać sytuacji jednej do drugiej

•  

@nino_onin: Haha nic to...moj błąd. Choć szkoda bo patrząc na czasy w preq do spa to nie wiem.czy w tym sezonie jeszcze uda mi sie wbic do AM :(

•  

@ACLeague
      Jaka jest aktualna wersja PLP?

•  

@giebeka: jak dla mnie "równi i równiejsi" byłoby gdyby za taki sam występek, ludzie mieli/nie mieli kary. W tym wypadku zupełnie inna sytuacja, spowodowana pingiem, a nie zwykłą stłuczką.

•  

@ACLeague: "mostnewest przed T2 wykonuje spóźnony manewr, który wygląda jak manewr blokowania w którym próbuje pokryć zewnętrzną" - z uzasadnienia kary. Poniżej wklejam gifa z incydentem zrobionego przez Erusa:

https://gfycat.com/RemarkableFarawayApisdorsatalaboriosa

Kontakt oczywiście spowodowany przeze mnie, ale nie miał związku z obroną przed Erusem. Tak jak widać na gifie, była walka z innym samochodem, dałem za wygraną na dystansie i chciałem poszerzyć tor jazdy, żeby się zmieścić w zakręcie bez zbyt dużej straty prędkości. Samego kontaktu nie poczułem w żaden sposób podczas wyścigu, a Erusa zobaczyłem dopiero w lusterku na bandzie. Poszkodowanego już przeprosiłem za kontakt. W mojej ocenie manewr mógłby być uznany za zbyt optymistyczny, w końcu to jednak ja byłem z przodu i zetknęliśmy się tylna-przednia oś, a w S2 na Bathurst żywcem nie ma gdzie uciekać. Równie dobrze mogliśmy obaj wylądować na bandzie.

Pod zastanowienie administracji ligi pozostawiam sens dawanie aż podwójnego (-8 miejsc w wyścigu SPA) ostrzeżenia w takiej sytuacji.