Wpis z mikrobloga

@tosyu: No masz drzewa wycięte, nawet leżą obok chyba, taka burza była o te wycinki - a to dlatego, że tam będzie #!$%@?, nowoczesna ścieżka rowerowa, bez takich atrakcji na trasie ;)
a to dlatego, że tam będzie #!$%@?, nowoczesna ścieżka rowerowa


@jamtojest: rozbawiłeś mnie XD wzdłuż nadarzyńskiej zrobili właśnie taką #!$%@?ą nowoczesną "ścieżkę" rowerową gdzie problem się wyminąć idzie z drugim a samochdy z posesji non stop blokują przejazd (bo nie mają jak wyjechać) na całych ty może 500 metrach wypasionego asfalciku że mucha nie siada XD Pic jak ładnie walcowali

Czy może wspomniane wyżej rondo, łączące cegielnianą, królewską i okrężną przy
t.....u - > a to dlatego, że tam będzie #!$%@?, nowoczesna ścieżka rowerowa

@jamto...

źródło: comment_MywdRWh30RQM2OlemgyYRVzwu1hvHsIh.jpg

Pobierz
@tosyu: Za mało jeżdżę na rowerze żeby się wypowiadać na temat szczegółów. Na moje potrzeby to ta dotychczasowa ścieżka była spoko i przez lata te słupy na środku mi nie przeszkadzały ;) Napisałem tylko, że ma być nowa, szersza i bez takich przeszkód, bo tyle wiem.

A jaka Twoim zdaniem powinna być ścieżka na Nadarzyńskiej, żeby było dobrze? Pytam, bo o ścieżce na Okrężnej też czytałem krytykę, ale dotyczącą właśnie tego,
ma być nowa, szersza i bez takich przeszkód, bo tyle wiem


@jamtojest: no kiedyś będzie, jednak do tego czasu byłoby fajnie jakby to w #!$%@? #!$%@? oznakowanie pościągali bo jest to zwyczajnie niebezpieczne zmuszać tam ludzi do jazdy (C-16 + T-22 by stykło)

A jaka Twoim zdaniem powinna być ścieżka na Nadarzyńskiej, żeby było dobrze?


Nie powinno jej tam być, pas którym dysponuje miasto na zagospodarowanie jest zbyt mały (bo strzelam
@tosyu: na mtb to nie problem, gorzej jak chce się szosą polatać, bo to kapkę męczące się robi. W Toruniu sporo juz ścieżek i to przyzwoitych. Szkoda, że tylko dwie takie wylatujące z miasta z fajną nawierzchnią ale nie można mieć wszystkiego ;)
na mtb to nie problem


@Rivgen: według mnie, tam gdzie przedstawiłem zrzuty, to jest problem :) ludzie mają kierownice 70cm+, weź się tam zmieść teraz XD jakość nawierzchni tragedia, wyłomy, dziurska, podniesiona kostki jak fale dunaju (przez korzenie), ta cała "śmieszka" to jedna wielka tragedia i męka

Fakt, na mtb jest lżej, ale nie jest "ok". Szosą omijam ten odcinek jadąc ulicą wzdłuż torów, choć tyle że mi się czas amortyzuje
@tosyu: jesteśmy niestety raczkujących społeczeństwem rowerowym ale zaczyna się to zmieniać. Szkoda tylko, że nasze pieniądze są tak bezsensownie wydawane. Patrząc po tym jak kiedyś u nas budowano drogi to identyczne błędy robią ze ścieżkami aktualnie. Brak odpowiedniego przygotowania podłoża i filozofia zrobić aby zrobić i jakoś to będzie. W wielu wypadkach wole już przemęczyć się z kierowcami na ulicy niż pchać po tych pseudo ścieżkach - tam modle się tylko
@Rivgen: Rowerowym społeczeństwem byliśmy już dawno, ale to wynikało raczej z tego że to najtańszy środek transportu a samochód to był ten święty gral. Stąd takie a nie inne nawyki.

W kwestii budowania dróg dla rowerów to ja myślę że tu ma ogromny wpływ zły dobór priorytetów. Odnoszę wrażenie, że po pierwsze, celują w transport samochodowy w miastach, gdzie osobiście uważam, piesi, rowerzyści, deskorolkarze, rolki powinny być priorytetem. A dwa, budowa