Wpis z mikrobloga

Jeżeli księża tak walczą z aborcją, to ja proponuję bardzo proste rozwiązanie. Ok! Wprowadzamy całkowity zakaz aborcji.
Ale datki do tej pory przeznaczone na kościół i tacę będziemy przekazywać chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym dzieciom z parafii, których lista będzie umieszczona w kościele w widocznym miejscu. Myślę, że to rozwiązanie zadowoli każdego?

#aborcja #wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo #ksieza
źródło: comment_VAN4hVhelvv10wrY0rKFT4D6W9sUnSXX.jpg
  • 49
@mojemacki: Wystarczy wola ludzi, wszyscy którzy popierają zakaz aborcji przecież od tych potrzebujących dzieci nie mogą się teraz odwrócić, skoro chcieli by się narodziły? Gdzież by była ich moralność? Sumienie? Empatia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: ja mam inny pomysł. Niech każda parafia i kuria weźmie do siebie na wychowanie i opiekę dzieci aż opustoszeją wszelkie placówki opiekuńcze. Księża i biskupi zajmą się opieką oraz rehabilitacją i skończy im się czas na opowiadanie tych swoich kocopowłów w mediach.
@mat888: patrząc na to, ile jest pedofilii w kościele, to już lepiej, żeby te dzieciaki siedziały po domach dziecka. Ale można by je kosztem finansowania kościołow dać domom dziecka czy samotnej matki.
@xandra: nie doszłoby do żadnej realizacji-jestem tego pewny. To by obnażyło hipokryzję wszelkich obrońców życia niby takie to cenne i wartościowe życie ale jak trzeba pokazać własnymi czynami stworzyć im rodzinę to sory ,,miejsca nie ma" albo ,,niech się zajmą tym inni" i tego typu wymówki żeby tylko zwalić robotę na kogoś innego.
@xandra: mogę. Ale ludzie którzy dają na tace dają na tace bo im ksiądz każę a nie sumienie nakazuje. Więc raczej bez namowy księdza do zmiany "sumienia" ich nie namówisz, a księży do zmiany celu tacy tymbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mojemacki: To proste, księża, pasterze jak sami siebie nazywają golą swoje owieczki, gdy zajdzie sytuacja, że stracą taką możliwość - przestaną się wtrącać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Presja polityków i społeczeństwa może to zmienić. To, albo ich stanowisko w sprawie aborcji.
@xandra: to ja bym na miejscu polityków (ale ci musielibybyć przeciwko kościołowi - CO JEST DALEJ NIEMOŻLIWE) postraszył bym władze kościoła, że jeśli będzie #!$%@? do polityki to my się #!$%@? do konkordatu. No ale wtedy na wszystkich ołtarzach okrzyknięta taka partia będzie, że szatana wspiera i 90% wiernych głosu nie odda ;)
@xandra: przecież Kościół zajmuje się dziećmi i rodzinami potrzebującymi, saracenxc podał nawet stronę z listami różnych rodzajów placówek. Do tego jest Caritas i inne dzieła, ale jakoś nie chcesz tego dostrzec. Najpierw mówisz, że Kościół ma brać dzieci w opiekę, a jak się okazuje, że tak robi to mówisz, że nie o to chodzi.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lordus2: Ale skąd w opiekę? Pomoc dla potrzebujących dzieci ma być przekazywana z datków na tacę i kościół, nic takiego nie napisałam, o opiece kościoła. Pieniądze należą do wiernych.
@lordus2: Właśnie po to, by księża stracili część, powiedzmy 50% dochodów od wiernych w zamian za wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Niech to poczują na własnej skórze.
@xandra: XD. Chcesz handlować ustawami? Poza tym skoro wierni dają na kościół to niech te pieniądze będą wykorzystywane tak jak chcą wierni. Sama piszesz że pieniądze należą do wiernych.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: Kościół popiera zakaz aborcji, tak? Kościół prowadzi różne dzieła wspomagające ludzi, tak? Gdzie tu hipokryzja? Ludzie mogą bezpośrednio dawać na te dzieła i dawać na tace w niedzielę. Wyraźnie chcesz dysponować nie swoimi pieniędzmi.
@lordus2: Ale tego tak nie odczuwają, niech no kapelanek poczuje na własnej kieszeni, jak to jest pomagać potrzebującym dzieciom z własnej parafii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: starszych pań to dalej cudze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)Skąd wiesz czy księża nie odczuwają jak to jest pomagać. I skąd wiesz jak zareaguje Kościół na większą liczbę potrzebujących dzieci. Skoro teraz są wspierane, to skąd wiesz, że liczba tych placówek też się nie zwiększy. Taka idea jak okno życia jest przecież kościelna.
@lordus2: Najbardziej spektakularnym pokazem było uznanie za świętą tzw Matki Teresy, która zbijała ogromną kasę na kontach swoich fundacji, chorym natomiast odmawiano podawania lekarstw i środków przeciwbólowych. Dlaczego? Bo twierdziła, że cierpienie uszlachetnia. Szkoda, że ta sadystka, gdy sama zachorowała udała się na leczenie do USA...
@lordus2: To nie zmienia faktu, że księża nigdy by na taką propozycję nie poszli, a pod wpływem presji społecznej ze swoich absurdalnych pomysłów by się wycofali. I tego się trzymajmy.
@xandra: ten pomysł jest absurdalny. Chcesz rządzić nie swoimi pieniędzmi. Księża by na to nie poszli, bo to przypomina MOPS gdzie z podatków wypłaca się zasiłki. Ludzie wpłacali by na Kościół, a Kościół musiałby wypłacać kasę potrzebującym. Wyobraź sobie, że Grażyna chce siedzieć w ciepłym kościele, wpłaca na to hajs, ale kościół dalej jest zimny, bo ksiądz wypłacił potrzebującemu. Możemy dyskutować nad misją, hipokryzją Kościoła itd. ale pomijając te wszystkie kwestie
@lordus2: Oczywiście, że tak. Oby nigdy nie trafiły do tych spasionych, zakłamanych hipokrytów, mamiących naiwnych ludzi obietnicami nieba, którego nikt nigdy nie widział. Nie uważasz, że to zwykłe oszustwo? I zamiast dawać pieniądze im, pomagać potrzebującym. Bez wsparcia finansowego zniknęli by jak sen złoty.
@xandra: nie uważam, bo wierzę w to niebo. Zapewne nie dajesz im pieniędzy poza podatkami. Pytanie czy pomagasz biednym?
Myślę, że nie zniknęli by. W Cesarstwie Rzymskim prześladowani, są od 2000 lat i mają się dobrze. W Chinach istnieje Kościół podziemny. Dali by rade