Wpis z mikrobloga

@Sadams: Jak wpływa historia kredytowa na późniejsze uzyskanie kredytu hipotecznego? Chodzi oczywiście o pozytywną, czyli wszystkie zobowiązania były spłacane na czas. Czy jest różnica w tym aspekcie pomiędzy ratami, a kartą kredytową? Czy ma znaczenie, czy był to jeden zakup na raty, czy np. 10 zakupów na raty? A w przypadku karty kredytowej ma znaczenie to, czy miało się ją przez 3 miesiące, czy 3 lata?
via Android
  • 0
@eshabe ważne żeby była pozytywna, w większości przypadków nie jest aż tak istotne czy miałeś kartę czy pożyczkę. Nie można też przeginać z ilością tych zobowiązań - jeśli trafisz na analityka który z jakiegoś powodu będzie musiał uwalić Twój wniosek to jako oficjalny argument może podać " zbyt duża skłonność do zaciągania zobowiązań" ;) tutaj należy kierować się zdrowym rozsądkiem i wyczuciem. Nie ma też ofert gdzie bank da specjalne warunki dla
@Sadams: jako pośrednik sam poszukujesz kontaktów do pracowników w bankach czy sami do Ciebie dzwonią? wprowadzasz wnioski sam, bo masz dostępy czy wrzucasz do kogoś? I ostatnie pytanie wysłałem Ci na PW :-)
@Sadams: to i tak sporo. Namawiano mnie na taki manewr ale nie chciałem się podwójnie zadłużać i postanowiłem jednak spróbować uzbierać te kasę. Skoro jednak aż 1/6 ludzi się na to decyduje to jest to dla mnie dość zaskakujące, bo zdaje się ze koszt takiego kredytu na wklad własny sporo powiększa koszt całej operacji
@Sadams 1. czy jako doradca masz możliwość negocjowania lepszych warunków czy po prostu wybierasz optymalny wariant wśród większej puli kredytodawców?
2. co daje kredytobiorcy znalezienie żyranta?
3. Zdolność kredytowa: lepsza w małżeństwie czy z współkredytobiorcą?
@kosaml: 1. negocjacje bardzo rzadko. W nielicznych bankach można zejść z ze z prowizji klienta,kosztem swojego wynagrodzenia. Ogólnie przyjmuje się że oferty są takie same.
2. Pojęcie żyranta już nie istnieje. Chyba że mowa o pożyczkach pozabankowych. W bankach masz opcję współkredytobiorcy
3. Zależy jaki bank. Jeden policzy koszty jednoosobowego gospodarstwa domowego jako np. 1000zł a każdą kolejną osobę po dodatkowe 500zł(opcja małżeństwa). Ogólnie troszkę mniejsze ryzyko ma małżeństwo.