Wpis z mikrobloga

@FLAC: @Tr8025: Problem jest jednak taki, że nie mam danych dostępu do routera głównego. Da się zrobić tak żeby połączyć dwa routery skrętką i ten TP Link służył jako taki wzmacniacz sygnału? Może nawet tworzyć drugą sieć, nie przeszkadza mi to.
@konskyyy: Dokładnie tak jak piszesz, nie trzeba dostępu do routera głównego. Podrzędny stworzy sieć jeśli wepniesz kabel w gniazdo WAN, a będzie działał jako AC z kablem w gnieździe LAN
@konskyyy: Podepnij się do niego kablem i zobacz jaki dostajesz adres bramy głównej - powinien być on adresem routera pod którym jest panel. Zobacz czy w ustawieniach WiFi wszystko jest włączone
@konskyyy: do tplinka wspinasz kabel do portu lan a nie wan. I wyłączasz DHCP. Oba routery mają być połączone lan<->lan.

Wtedy ten TP-Link będzie miał wifi ale nadawaniem adresów IP i ogólnie całym ruchem będzie kierował główny router.

Uwaga, jak wyłączysz DHCP na TP-Link to już nie będziesz mógł się na niego zalogować chyba że zresetujesz znowu jego ustawienia do fabrycznych, więc parametry wifi (nazwa, hasło) musisz ustawić i zapisać przed
@konskyyy: jak na TP-Link ustawisz taka samą nazwę sieci wifi, rodzaj zabezpieczenia i hasło to wszystkie urządzenia będą się przełączać pomiędzy tymi dwoma routerami w zależności gdzie będą miały lepszy zasięg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardzo wygodne rozwiązanie, sam tak mam w domu.
Uwaga, jak wyłączysz DHCP na TP-Link to już nie będziesz mógł się na niego zalogować chyba że zresetujesz znowu jego ustawienia do fabrycznych, więc parametry wifi (nazwa, hasło) musisz ustawić i zapisać przed wyłączeniem DHCP.


@FLAC: Wystarczy przed wyłączeniem ustawić w nim inne IP np 192.168.1.122 i będzie mógł dalej go konfigurować bez resetu fabrycznego
@FLAC: Zrobiłem tak jak mówisz, ale nie mam dostępu do internetu z poziomu tego TP-Linka. Jak wpiąłem LANa do portu WAN to wszystko działało ( tylko tworzył wtedy odrębną sieć - w sumie mi to nie przeszkadza, ale jak by się dało zrobić jak Ty mówisz to było by o wiele wygodniej). Konfigurację dałem taką jak poniżej. Zrobiłem jeszcze tak jak napisał @djolaf: .
Btw. wgrałem jakiś inny firmware z
Pobierz
źródło: comment_1uQSyPm1Hbvr5GoAE7nhxvxn8wckqOrw.jpg
@konskyyy: bardzo dziwne to o czym mówisz ale ciężko mi powiedzieć w czym rzecz bo nigdy takiego problemu nie miałem. Zobacz czy konfiguracja portów LAN tplinka jest taka jak głównej sieci
(IP, maska sieci)
@FLAC: Konfiguracja jest identyczna bo zmieniłem. Najlepsze jest to ze przełącza się wszystko tak jak mówisz. Jest jedna sieć i gdy spadnie zasięg jednego to wskakuje główny router bo widzę jak zmieniają się IP routerów na tel. Ale na tym TP-Linku nie mam dostępu do neta.
@konskyyy: a na 100% wyłączyłeś DHCP? Bo mi świta że miałem podobny problem kiedy zapomniałem wyłączyć DHCP na "Access poincie" . Nic innego mi do głowy nie przychodzi :(