Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
W #java jestem nowy, uczę się od jakiegoś czasu, a do tej pory kodziłem w #php. Mam pytanie do Was (na pewno żenująco proste...), otóż w jaki konkretnie sposób można użyć javy? Chodzi mi o zastosowanie praktyczne.
Do tej pory w php kod wrzucałem na serwer, gdzie łączył się z bazą danych (albo nie) i wyświetlał mi wyniki na stronie w html.
Jak to wygląda w przypadku javy? Wiem, że można to użyć do aplikacji webowych i desktopowych jak i do mobilnych, ale zastanawiam się jak to się robi

Proszę o pomoc ()

#programowanie #javapomoc #pytanie
  • 5
@Anorax: To szersze zagadnienie by odpowiedzieć w jednym komentarzu. Jednak spróbuję. Sposobów masz wiele, ale podstawowe to z pewnością:
* budowa i uruchomienie działającej aplikacji, jeśli webowa to jeszcze deploy na serwerze,
* tworzenie komponentami w metodyce TDD i testowanie owych komponentów za pomocą testów jednostkowych.

Jeśli chcesz się uczyć języka to zacznij od drugiego. Potem przejdziesz do pierwszego. W razie pytań pisz na mirko albo wal na priv.
@Anorax: Wystarczy, ze masz zainstalowana jave i opcjonalnie mavena albo inne narzedzie, ktore ulatwia budowanie aplikacji. Wtedy wystarczy wybudowac jara i go odpalic:

mvn package && java - jar target/wygenerowany.jar


Nie musisz nic instalowac w sensie sciagac springa i cos z nim robic. W srodku jara bedzie cala gotowa aplikacja, spring i inne zaleznosci beda w innych jarach, ktore zaciagna sie z neta (dzieki mavenowi). Apka sie odpali, uruchomi server http
@TgcRap4: nie jestem przekonany czy spring boot to taki dobry wybór na sam początek; uważam, że fajnie mieć jakieś doświadczenie z sewerami standalone, nie wbudowanymi w framework. owszem, taki spring boot to duże ułatwienie, ale jednocześnie też spore uproszczenie, poprzez które jakaś część wiedzy umyka