Wpis z mikrobloga

Nie macie tak, że czujecie LEKKIE zażenowanie, jak osoby w wieku 25-35 lat zakładają konto na portalach typu zrzutka.pl i proszą o kasę, za którą planują kupić rzeczy które pozwolą im w "realizowaniu swoich marzeń" czyli opierając się na dwóch przykładach z brzegu które mi wyświetliło na tablicy - wycieczka rowerowa dookoła europy czy nagranie płyty jakiegoś zespołu.
I nie chodzi o to, że mam coś przeciwko tego typu akcjom, w końcu to nie moje pieniądze, a akcje pomocy naprawdę potrzebującym jak najbardziej popieram, jednak zrzuta na ludzi, którzy są w moim wieku, nie mają żadnych problemów zdrowotnych, więc mogą normalnie iść do pracy i zarobić na takie rzeczy jak wymieniłem wyżej. Mi po prostu byłoby wstyd, szczególnie udostępniać to wśród znajomych.

#zrzutka #crowdfunding #socjologia #przemyslenia
d.....a - Nie macie tak, że czujecie LEKKIE zażenowanie, jak osoby w wieku 25-35 lat ...

źródło: comment_ZEjtGFDu4mFAgNSt1uLSX1gG7cleKTus.jpg

Pobierz
  • 10
@Viridae: jakie kursy czy szkołę, podałem przykłady ludzi zbierających na wakacje i na nagranie płyty - zespół który gra od kilkunastu lat i dalej nie przyszło im do głowy że są zwyczajnie słabi
@detreomycyna: z mojej strony to byl kolejny przyklad na co mozna zbierac. Wycieczka rowerowa po europie, domyslam sie sprzet kosztuje. Nagranie plyty, salka, wytwornia, to tez sa pieniadze. Mysle, ze musi byc jakis powod czemu prosza o pieniadze a nie ida do roboty sami zrobic.
na nagranie płyty - zespół który gra od kilkunastu lat i dalej nie przyszło im do głowy że są zwyczajnie słabi


@detreomycyna: Jak przekona do tej płyty odpowiednio wiele osób to w czym problem? Cały crowdfunding zaczynał się właśnie od artystów (muzyków i innych) zbierających na wydanie swoich dzieł szerszej publice.
@skejna: akurat ten zespół znam, wydali już jakieś swoje płytki, są na scenie od kilkunastu lat, ale po prostu nie mają siły przebicia, jasne spoko, niech zbierają, tylko napisałem - mi byłoby wstyd w takim wieku żebrać o 7tys
@Viridae: no #!$%@?, przeczytałem od góry do dołu treść, ni #!$%@? nie ma tam powodów w rodzaju urwało mi nogę nie mogę pracować, ludzie z wykształceniem, albo niespełnieni muzycy w tym konkretnym przypadku