Wpis z mikrobloga

#csgo Jako ze prowadze sklep z coinsami/skinami to odniose sie do sytuacji, bo nie moge juz czytac tych bzdur na tagu.

To dzialanie valve nie jest wymierzone w zaden sposob w ruletki/hazard. To dzialanie majace na celu zwiekszenie ruchu na markecie steam, aby na kazdej transakcji dostawali te swoje 13% prowizji. Valve nie zarabia nic na wymianie gracz-gracz, a ze sprzedazy na ryku ma swoja dole. Tylko i wylacznie o to tu chodzi.

Czytam te bzdury, ze koniec hazardu, ze dzieciaki juz nie beda grac itd i nie wiem czy smiac sie czy plakac z glupoty.
Powiem Wam jak bedzie. Teraz przez tydzien na ruletkach bedzie troche brakowac skinow do wytplaty. Potem wszystkie strony odzyskaja plynnosc i nie zmieni sie kompletnie nic. Za tydzien odblokuja sie skiny wplacane dzisiaj, za tydzien i 1 dzien odblokuja sie skiny wplacone jutro itd itd. Wiec plynnosc zostanie zachowana, strony te nie ucierpia, ciezki bedzie tylko teraz pierwszy tydzien, bo panika, bo wyplacanie itemow, a dorzucic nowych nie bedzie mozna. Potem bawimy sie dalej.

Ta sama sytuacja z tradebotami, chwilowy brak niektorych popularniejszych skinow/kluczy a potem normalnosc. To co zrobilo Valve uderzy w malych trejderow i zwyklych uzytkownikow. Bo taki maly trejder, mial 1 nozyk i sie nim trejdowal zarabiajac sobie drobniaczki na kazdej transakcji, ale robil ich kilka dziennie. Teraz zarobi 2 dolary i na nastepne 2 musi poczekac tydzien... Reszta sobie da rade bez problemu.

Takze blagam niech ludzie pokroju Jurigaga nie pisza takich bzdur, bo widac ze to ludzie ktorzy absolutnie nie maja pojecia o czym pisza, a przemawia przez nich tylko polaczkowosc ze hurr durr nikt nie bedzie zarabial bo ja nie zarabiam xD
A i rada dla Was, nie wyprzedawajcie teraz w panice skinow na markecie, bo to idiotyzm. Na co Wam pieniadze na koncie steam? Zeby pozniej odkupic te skiny drozej jak sie ceny unormuja i ciut odbija? Spokoj i czekamy a nie panika ;)
  • 16
@Jurigag: Tak samo ludzie mi i @perlo pisali jak valve zaczelo wojne z ruletkami, wydalo wielkie oswiadczenie i pobanowalo boty. Panika na steam, ceny skinow w dol, hurr durr zabili gre. Pol roku pozniej pozdrawiam Cie i uciekam bo biznes sie kreci swietnie na tyle ze chyba mi sie juz szampan schlodzil w lodowce xD
@yoreciv: to prawda, dlatego system nie jest jeszcze doskonały. Sam Valve chciał uderzyć w sklepy i strony hazardowe pisząc wyraźnie "Over time, third-parties have developed services that use automated Steam accounts to mimic players and make use of Steam’s trading functionality.".

Całe szczęście rozwiązanie jest nadal dopracowywane i dopisali "if you have any feedback or concerns about the change you can email us at CSGOTeamFeedback [at] valvesoftware.com.". Myślę, że również ten
a przemawia przez nich tylko polaczkowosc ze hurr durr nikt nie bedzie zarabial bo ja nie zarabiam xD


@yoreciv: nie, przemawia przeze mnie to że na takich stronach hazardowych nie ma weryfikacji wieku i dzieciarnia się bawi w hazard co jest nielegalne
@yoreciv: dużo to nie zmieni, ale tygodniowy cooldown może im ułatwić walkę z tymi hazardowymi stronami (o ile w rzeczywistości chcą z nimi walczyć i eliminować ich boty), bo jeżeli taka stronka zaopatrzy boty, a w ciągu tego tygodnia zostanie zbanowany bot to jest to strata dla strony, a do tej pory taki bot codziennie generował jakiś zysk, ale oczywiście jestem tego samego zdania co ty.
nie, przemawia przeze mnie to że na takich stronach hazardowych nie ma weryfikacji wieku i dzieciarnia się bawi w hazard co jest nielegalne


@Jurigag: wprowadźmy też prohibicję, bo dzieci mają możliwość kupić alkohol. Po co weryfikować wiek, skoro można wszystkim zabronić.
@yoreciv: ja osobiście to mam w dupie, możesz sobie zarabiać, tylko zarejestruj działalność legalnie jako strona hazardowa, otrzymaj odpowiednie koncesje itp i weryfikuj wiek osób korzystających z takiej strony i wszystko byłoby spoko, tylko że wszystkie strony tego rodzaju tego nie robią, to jest największym problemem i to valve chce rozwiązać, pamiętaj że to początkowe rozwiązanie, strzelam że albo zwiększą blokadę albo przy kolejnych wymianach tego samego przedmiotu blokady będą dłuższe
@yoreciv: nie, nie moga kupowac alkoholu, sprzedający ma obowiązek weryfikować wiek i nie sprzedawać poniżej 18 roku życia, w sklepie raczej prościej rozpoznać od kogo wymagać takowego dowodu a od kogo nie niż przez stronę internetową
@ldldld3: no dobrze, mówię tutaj o stronach hazardowych tj z ruletkami itp, a nie stronach stricte pod handel skinami że nijak nie weryfikują wieku, ani nie mają koncesji na prowadzenie tego rodzaju stron
@yoreciv: Płynność będzie ale tych skinów będzie na pewno mniej bo ludzie będą rzadziej się wymieniać
+ jak zbanują im boty to lipa bo przez tydzień/dwa nie będzie żadnych skinów zanim oni odkupią to wszystko za prywatny hajs itp