Wpis z mikrobloga

Mam naprawdę wspaniałego Dziadka, mimo że ma już na karku 82 lata, to płaci wszystkie przelewy przez Internet, umie znaleźć sobie w Internecie części do remontu na działce, a nawet ma smartfona ().

Wie, że zainwestowałem w #kryptowaluty i co jakiś czas gdy usłyszy w telewizji, że znów #bitcoin spadł to pyta mnie "jak tam Twoje bitkojny?". Kilka razy też zażartował do Babci, że "dajmy mu trochę zamiast na lokatę, to nam na wakacje uzbiera". I tu moja żona wpadła na genialny pomysł, żeby na zbliżające się 83 urodziny kupić dziadkowi trochę Satoshi za powiedzmy 200 zł i jako prezent dać klucz prywatny do portfela.

I tutaj pojawia się pytanie. Ja osobiście trzymam wszystko na ledger nano s, ale dziadkowi bym chciał dać możliwość sprawdzania swojego stanu konta na jakimś portfelu, który by miał dostępny na smartfonie, najlepiej w języku polskim. Czy możecie polecić coś bezpiecznego, po polsku i mimo wszystko łatwego w obsłudze?
  • 11
@pharao: @zakola: a ja nawet bym powiedzial ze wlasnie konto na blockchain info po pierwsze jest online wiec nie bedzie problemu w przypadku zgubienia/zniszczenia smartfonu/czegostam z privkey i interfejs tez jest w miare przyjazny i intulicyjny, osobiscie polecam
@pharao: @obk: jestem za tym że dla dziadka najlepszy był by blockchain wallet, jest apka na androida , dziadek będzie na bieżąco, zapisz mu seda i schowaj jeden u siebie jeden u dziadka , jest po polsku.