Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, jaki odkurzacz piorący byście do 1500zł polecieli?
Wiem o Numatic George, że jest top of the top, lecz rodzice uparli się na Karcher'a.
Do zastosowań typowo domowych, czyt. wypranie tapicerki w aucie welur/skóra, ogarnięcie dywanów itp - nie będzie stosowany do ekstremalnych zabrudzeń, bo po prostu takich nie ma.
Fajnie jakby były w zestawie szczotki do podsufitki i tego co wymieniłem.
#karcher #numatic #motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #odkurzacz #sprzatnie
  • 19
@Kodziak: Karcher to lipa i nikt go nie używa w profesjonalnych firmach. Sprawdź jeszcze ofertę Nilfisk i VIper - bardzo przystępne ceny mają i ciężko je zabić. Numatic też spoko, Ghibli, Kranzle, BKF - Lava
@Orzechy: @Kodziak: Czy ja wiem... Mamy Karchera Puzzi 8/1 w starej wersji (kolor żółty) i 5 lat właśnie mu mija i nie ma lekko - średnio 1-2 auta dziennie prane - ani razu się nie zepsuł i nie wymagał żadnego serwisu. Jedynie co się w nim psuje to przeźroczysty element ssawki - zbyt mocny docisk do tapicerki uszkadza gwint i pęka ale to wydatek 20 zł za sztukę, a na
@Kodziak: BKF- Lava, Numatic George, w Nilfisku jest sporo tego - dobierz po akcesoriach w zestawie, Viper Car 2, Ghibli M7,
@kokus: stare Karchery były spoko, nowe szybko się eksploatują i są nędznie wykonane, poza tym cena/jakość wygrywa na rzecz takiego Nilfiska na przykład.
Zajmowałem się sprzedażą między innymi odkurzaczy piorących przez kilka lat(do12.2017), także znam rynek
@Kodziak: Pozwolę się jeszcze wtrącić - pranie podsufitki to tylko i wyłącznie ręcznie - metodą bonetowania. Pokrótce mówiać - gdybyś chciał wyprać podsufitkę odkurzaczem piorącym możesz ją bardzo szybko i łatwo zniszczyć - siła ssania i przemoczenie spowoduje że odkleisz ją od wybicia i narazisz się na koszty, a w samochodzie zrobi się 'baldachim' - koszt podklejenia podsufitki na nowo u tapicera od 300 zł w górę.
@Kodziak: mam George'a. Tańszy niż Karcher i masz dużo więcej przystawek. Pierze świetnie. Tylko używaj chemii profesjonalnej. Żeby ci nie przyszło do głowy prac vanishem czy środkami do mycia plandek/kół.
@Kodziak: i co kupiłeś, jak wrażenia?

https://allegro.pl/oferta/numatic-pioracy-george-gve-370-2-5-workow-2-litry-6900482396

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-puzzi-8-1-c-karcher-full-zestaw-ssawek-7771823674

Ja się zastanawiam pomiędzy Georgem, a Puzzi 8/1C w zestawie z nakładka do dywanów.

.
@passtartowy: jaka chemię polecasz wobec tego?

@Kejran: też patrzyłem na tego 10/1 ale na takim Ceneo ma dużo złych opinii, odstraszyło mnie to :/

@Orzechy: może na dzień dzisiejszy polecił byś jakieś rozwiązanie? Priorytet to pranie/czyszczenie samochodu, potem dywany/kanapy.

Może ktoś ogarnia jeszcze temat parownice?
@ravau: ja mam George a i sobie chwalę. Plusem jest dobrze wykonana ssawka która się nie rozpadnie jak w karcherach.
Chemię mam i polecam:
Chemspec enzall - prespray.
Do płukania mam proszek Ktrade carpet cleaner ex1. Ładnie pachnie, dobrze się wypłukuje i jest mega wydajny. Używałem też valetpro carpet cleaner i oryginał karchera. Tak na prawdę ważny jest prespray, jak on rozpuści syf to docelowym środkiem tylko wyplukujesz.
I trzeba pamiętać żeby dobrze rozpuszczać proszek bo może zabić pompkę albo na materiale zostaną jakieś syfy. Dlatego łatwiejsze w użyciu są płyny i na początek polecam takie rozwiązanie.
W wolnej chwili możesz poczytać forum kosmetykaaut. Jest tam wątek o praniu, odkurzaczach itd.
Jest tam przedstawiciel firmy ( może nie do końca ale sprzedaje numatica w Polsce) i często odpowiada. Nick ma poorboy. Mega pomocny koleś , zna się na temacie i od niego kupiłem odkurzacz. Zresztą taniej niż na allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@passtartowy: już temat obadany, najpierw znalazłem jego stronę, a potem właśnie temat z forum KA, właśnie też od niego chyba zamówie, z tym że na allegro dają dodatkowe worki i 2l chemii, więc prawie wychodzi to samo cenowo, no może trochę drożej, ale znowu są raty 0% jak ktoś nie chce wydawać całości :)