Wpis z mikrobloga

Hej,

Od mojego ostatniego postu trochę się naczytałem i dalej w sumie nie wiem co kupić.

Od razu zaznaczę, że patrzę głównie na rolki z Decathlonu z racji tego, że posiadam bony, które mogę tam zrealizować.

Na początku myślałem nad:
https://www.decathlon.pl/master-mskie-czarne-szare-id_8408913.html
aczkolwiek potem wyczytałem, że zdecydowanie lepsze są rolki posiadające twardą skorupę. W tych kategoriach cenowych znajdują się rolki firmy oxelo:
https://www.decathlon.pl/mf500-hb-czarno-niebieskie-id_8494787.html

I tutaj pojawia się dylemat. Czy oxelo, która nie jest polecana w Waszym FAQ mimo wszystko będzie lepszym wyborem niż polecana FILA tylko ze względu na twardą skorupę?

Są jeszcze rolki Powerslide Imperial One, które z tego co wiem są bardzo popularnym wyborem, ale zdecydowanie biją cenowo poprzednie propozycje. Są dwa razy droższe.
https://www.decathlon.pl/imperial-one-czarno-biae-id_8407806.html

Czy osoba, która dopiero zaczyna zabawę z rolkami zobaczy znaczną różnicę? Nie jestem przekonany czy wydawać 700 zł na rolki, skoro dopiero zaczynam zabawę i nie jestem pewny jak bardzo jazda na rolkach mnie wciągnie. Pewnie na początku będzie dla mnie ważne, aby rolka była po prostu wygodna, co bardzo możliwe zostanie spełnione w przypadku tańszych opcji.

#rolki
  • 15
@Qbaz: Odczujesz różnicę. Jeżeli Imperiale będą wygodne to zobaczysz co to jest przyjemna jazda :)
Oxelo wprowadziło nowość w twardej skorupie i tak naprawdę jeszcze nie jest wiadomo czy te rolki do czegoś się nadają. Ale i tak bym bardziej je przetestował, a nie FILA.
Ja bym celował w modele w granicach 600zł i właśnie od takich zaczynałem. Wybrałem Seba FRX jako pierwsze rolki.
Czy osoba, która dopiero zaczyna zabawę z rolkami zobaczy znaczną różnicę?


@Qbaz: Ostatnie trzy tygodnie dzień w dzień jeździłem na 3x125, a wczesniej 4x100 i wczoraj po 6 tygodniach przerwy wsiadłem w Seba RF1. Tego się nie da opisać jak fantastycznie się jeździło, jak wygodnie i zwrotnie. Normalnie miodzio więc jest bardzo duży sens zainwestować troszkę wiecej jak 300 zeta bo takie rolki nie za bardzo chcą jechać. Słabe koła, kiepskie
@kaczmarejloooo: @budus2: @skinnydog:

W okolicach 700 zł są jeszcze dostępne Powerslide KHAAN 2017, SEBA FRX 80. Te drugie były wyżej polecane, więc zakładam, że będą całkiem dobre. Możecie coś napisać o Powerslide KHAAN 2017?

Jak te dwa wyżej wymienione modele stoją względem Powerslide Imperial One? Ta sama liga?

Oczywiście patrzę na modele dostępne stacjonarnie na terenie mojego miasta. Jednak wolę podjechać i przymierzyć niż kupować przez internet i odsyłać.
SEBA FRX 80


@Qbaz: Najbardziej solidną skorupę mają FRX ale trochę niepokojący jest ten rzep na 45 stopni. Ja bym go wymienił na jak w FR1. Imperiale są całkiem niezłe i do nich i seb idzie przykręcić duże koła. Powerslide skorupy wyglądają na zbyt elastyczne. Na temat szyn, kół czy łożysk się nie wypowiadam ale jak te seby mają podobne do FR1 co mam to są warte grzechu.
@Qbaz: powiedzmy że zbliżony poziom, ale najważniejsze jest dopasowanie.

jak masz specjalistyczny sklep w mieście to zawitaj tam i poprzymierzaj różne modele